Muzeum Narodowe w Szczecinie – Muzeum Historii Szczecina do 31 grudnia 2021 roku będzie niedostępne dla zwiedzających.

 

Jak podaje rzecznik muzeum, zamknięcie wystaw w Ratuszu Staromiejskim spowodowane jest „problemami natury organizacyjnej”. Zajęcia i warsztaty edukacyjne dedykowane wystawom poświęconym historii Szczecina odbywać się będą bez zmian.

– Jak łatwo się domyślić, ma to związek z pandemią, a co za tym idzie licznymi przypadkami wśród naszych pracowników kwarantanny, izolacji, choroby dziecka w przedszkolu czy szkole (a co za tym idzie nauką zdalną/hybrydową i potrzebą opieki), a także urlopów: czy to wypoczynkowych, czy okolicznościowych. By móc zapewnić obecność opiekunów w salach wystawowych i zabezpieczyć rezerwy kadrowe, musieliśmy podjąć odpowiednie działania – wyjaśnia rzecznik.

Pozostałe gmachy Muzeum Narodowego w Szczecinie dostępne są bez zmian, jednak z uwagi na dynamiczną sytuację warto uważne śledzić muzealne serwisy informacyjne (strona internetowa www.muzeum.szczecin.pl oraz kanały w mediach społecznościowych Facebook i Instagram), gdzie publikowane będą informacje o możliwych kolejnych zmianach czy obostrzeniach.

– W Muzeum przy Wałach są obecnie oblegane przez widzów dwie nowe wystawy stałe oraz ciesząca się także dużym uznaniem wystawa czasowa. W Muzeum Sztuki Współczesnej otwarto w ubiegły piątek wystawę czasową. W Muzeum Tradycji Regionalnych obok atrakcyjnych wystaw „książęcych” dostępna jest także przebojowa prezentacja zabytków z dna Odry. Muzeum jest dostępne także w weekendy, zatem sporą sztuką jest ułożenie grafiku, ze szczególnym uwzględnieniem pracy zmianowej i odpowiedniej przerwy między czasem pracy – dodaje rzecznik.

Muzeum Narodowe w Szczecinie przy Wałach Chrobrego czynne jest od wtorku do niedzieli, między godziną 12.00 a 18.00. Pozostałe oddziały – Muzeum Tradycji Regionalnych, Muzeum Sztuki Współczesnej oraz Centrum Dialogu Przełomy – czynne są od czwartku do niedzieli, w tych samych godzinach.