Piątek 13-ego okazał się szczęśliwy dla młodej kobiety, która topiła się w Odrze. Uratowali ją pracownicy szczecińskiej Izby Administracji Skarbowej.

Jak informuje Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie, do wypadku doszło w piątek około godz. 10:00 na nabrzeżu Odry obok siedziby Izby Administracji Skarbowej przy ul. Energetyków w Szczecinie. W Odrze topiła się młoda kobieta.

- Szczęśliwie krzyki dobiegające z nabrzeża usłyszał Kierownik Referatu Infrastruktury Sieciowej i Serwerowej oraz Wsparcia Informatycznego IAS, którego okno wychodzi na nabrzeże. Domyślił się, że ktoś wpadł do wody i może potrzebować pomocy. Wraz z dwoma współpracownikami pospieszyli na miejsce przeprowadzić akcją ratowniczą. Do akcji ratunkowej użyli zabranej po drodze drabiny - mówi Brzoza.

Na pomoc tonącej kobiecie pospieszyli również obecni w pobliżu wędkarze. Przy użyciu drabiny oraz rybackich podbieraków mężczyźni wydobyli kobietę na brzeg i przeprowadzili do siedziby Izby. W czasie akcji ratowniczej ochrona budynku IAS zawiadomiła służby ratownicze oraz skierowała kamery monitoringu w miejsce zdarzenia. Uratowana kobieta oczekiwała na przyjazd pogotowia oraz Policji w budynku Izby. Poszkodowana była przytomna bez oznak zewnętrznych urazów. Pogotowie, które przyjechało na miejsce zdarzenia zabrało kobietę do szpitala.