Najprawdziwszy Mikołaj z Laponii już w przyszłym tygodniu odwiedzi dzieci ze Szczecina.

Na tydzień przed Wigilią Bożego Narodzenia prosto z Wioski Świętego Mikołaja w Rovaniemi, do której piszą listy dzieci z całego świata, z samego serca fińskiej Laponii przybędzie do Szczecina jej gospodarz. Będzie to pierwsza w historii wizyta lapońskiego Mikołaja na Pomorzu Zachodnim.

Mikołaj pojawi się w Szczecinie 17 grudnia – wtedy wraz ze świtą elfów i śnieżynek odwiedzi podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Osób Upośledzonych Umysłowo. Późnym popołudniem zagości zaś w Teatrze Lalek Pleciuga na Gwiazdce, podczas której najmłodsi z Centrum Opieki nad Dzieckiem wystawią spektakl „Wigilijna ulica”. Wieczór z Mikołajem uświetni pełen dynamiki światła i muzyki pokaz Lightshow oraz taniec hula hoop w wykonaniu Teatru Ognia Lascar. W świąteczny nastrój wprowadzi pastorałka pod batutą Olka Różanka i Mateusza Czarnowskiego. Na małych i dużych gości czekają gwiezdne warsztaty i gromadka rozbawionych elfów.

Gwiazdka jest też podziękowaniem od dzieci dla osobistości ze świata sportu i kultury, które wspierały projekt Aktywna Książka. Spotkanie z Mikołajem to także finał akcji „Wymarzony prezent- Szansa na Start”. Dzięki wsparciu wielu anonimowych osób dzieci z Centrum Opieki nad Dzieckiem otrzymają upragnione prezenty. Natomiast w czwartek ekipa lapońskiego Mikołaja odwiedzi Szkołę Podstawową „na Głębokiem”.

Wstęp na Gwiazdkę tylko na  zaproszenia otrzymane od organizatorów. Wszystkie miejsca zostały już zarezerwowane. 

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym przez portal www.wszczecinie.pl