Nie wiadomo jednak gdzie i w jakich okolicznościach doszło do zatrzymania, ponieważ policja nabiera wody w usta i poza informacją o zatrzymaniu nie udziela dziennikarzom żadnych komentarzy.

Sprawa zbulwersowała mieszkańców miasta, ponieważ ucieczka mężczyzny i obława przygotowana przez policję sparaliżowały miasto w czasie piątkowego popołudniowego szczytu komunikacyjnego. Policja nie udziela komentarzy w tej sprawie, wystosowano tylko komunikat prasowy, który nie wyjaśnia w jaki sposób doszło do zatrzymania mężczyzny oraz jaki był powód jego ucieczki.

- W dniu 18 listopada w godzinach porannych na terenie Szczecina w wyniku pracy szczecińskich policjantów zatrzymany został mężczyzna, który w piątek oddalił się z komisariatu podczas wykonywanych z nim czynności służbowych. Ze względu na wykonywane w tej sprawie postępowanie i jego dobro nie udzielamy szczegółowych informacji - informuje Komenda Miejska Policji w Szczecinie.

Nieoficjalnie wiadomo, że prowadzone będzie szczegółowe postępowanie wyjaśniające, które ma za zadanie zweryfikować, jak mogło dojść do ucieczki aresztowanego oraz dlaczego wydano decyzje o obławie na tak szeroką skalę.