Radny Solidarnej Polski w szczecińskiej Radzie Miasta, Dariusz Matecki zorganizował konferencję prasową, na której ostro skrytykował szefa Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska. Matecki pytał o sukcesy Tuska jako przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej. Przypomniał szefowi PO likwidację Stoczni Szczecińskiej i zadeklarował, że wyśle mu voucher na kurs... strzyżenia psów.

 

Radny Solidarnej Polski zorganizował konferencję prasową przed bramą Stoczni Szczecińskiej. Polityk poruszył zarówno temat fuzji Lotosu i Orlenu, jak i kwestie lokalne. Mówił o sposobie, w jaki szef Platformy Obywatelskiej miał nie bronić interesu szczecińskiego przemysłu.

– Ostatnie wpisy Donalda Tuska i członków Platformy Obywatelskiej są szczególnie bulwersujące ze względu na rażącą hipokryzję tych polityków w związku z narzuconą przez Komisję Europejską koniecznością sprzedaży części aktywów grupy Lotos. Politycy ci próbują narzucić przekaz, że „Prawo i Sprawiedliwości wyprzedaje polskie spółki”. W czasie rządów Platformy Obywatelskiej sprywatyzowano około 950 spółek Skarbu Państwa – mówił Matecki.

Polityk prawicy przypomniał Tuskowi, że to za jego kadencji zamknięta została Stocznia Szczecińska. – Setki stoczniowców straciło pracę. Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinie zaproponował zwalnianym z pracy stoczniowcom kursy pielęgnacji, strzyżenia i trymowania psów, makijażu wieczorowego, kosmetyki paznokci czy układania kwiatów – wymieniał.

Matecki zapowiedział, że jego partia wyśle Donaldowi Tuskowi voucher na lekcję strzyżenia psów.