„Lech Wałęsa jest chory psychicznie”, ale nie jest to hejt tylko opinia wywnioskowana z ostatniego zachowania byłego prezydenta RP. Gościem programu „Studio wSzczecinie.pl” był Dariusz Matecki, radny Prawa i Sprawiedliwości w szczecińskiej Radzie Miasta. Młody polityk powtórzył także, że chciałby utworzenia w Szczecinie większej ilości patriotycznych pomników, ale zaznaczył jednocześnie, że w mieście jest dużo więcej pilniejszych do realizacji tematów.

Polityk Solidarnej Polski mocno o Lechu Wałęsie

„Ten człowiek jest chory psychicznie, jego wnuczęta dźgają nożami ludzi i rozjeżdżają samochodami, a on kompromituje Polskę na świecie” – tak na Facebooku o Lechu Wałęsie napisał radny Szczecina. W programie „Studio wSzczecinie.pl” polityk tłumaczył swoje słowa: - To słowa z pełną premedytacją, ten człowiek na pogrzeb amerykańskiego prezydenta ubrał się w koszulkę. Nie można manifestować politycznie na pogrzebie, w sytuacji gdzie reprezentuje nasz kraj. Ten człowiek jest rozpoznawalny bardziej niż jakikolwiek polityk w Polsce, ludzie kojarzą go jako symbol Solidarności, nie znają jednak jego dalszych losów w polityce – mówił Dariusz Matecki.

Lech Wałęsa znajduje się w poczcie Honorowych Obywateli Szczecina, według polityka Prawa i Sprawiedliwości taka sytuacja nie powinna mieć miejsca: - Nie powinien być honorowym obywatelem Szczecina i jakiegokolwiek innego miasta, wszelkie jego pomniki czy lotnisko w Gdańsku powinno utracić jego imię. Nie zamierzam jeszcze zajmować się listą Honorowych Obywateli Szczecina, ale na pewno nie podoba mi się, że za moimi plecami na sali sesyjnej Rady Miasta jest zdjęcie prof. Bartoszewskiego – mówił polityk Prawa i Sprawiedliwości.

 

Więcej patriotycznych pomników dla Szczecina, ale nie jest to najważniejsze dla miasta

Pierwszym medialnym postulatem polityka Prawa i Sprawiedliwości było przeniesienie pomnika Colleoniego z placu Lotników do siedziby przyszłego Teatru Współczesnego. Dariusz Matecki zapowiadał także, że powinno powstać więcej pomników patriotycznych i narodowych i nie powinny być one lokowane tylko i wyłącznie na Cmentarzu Centralnym: - To jest trochę próba zaszufladkowania mnie jako polityka prawicowego. Dla mnie to jest ważny temat, ale jeden z wielu, które chcę realizować w Radzie Miasta i proponować prezydentowi Krzystkowi. Patriotyczna i katolicka część społeczeństwa ma prawo by jej głos był słyszany, a postulaty realizowane – mówił polityk Solidarnej Polski. – Patriotyzm to jest coś, co się nosi w sercu. Mieszkamy w mieście, które od 70 lat jest polskim miastem i tutaj musimy podkreślać naszą tożsamość na każdym możliwym kroku – dodał.

Podczas rozmowy w programie „Studio wSzczecinie.pl” Dariusz Matecki mówił także m.in. o tym dlaczego lepiej stawiać na własną markę, a nie na promocję takich wydarzeń jak The Tall Ships Races 2018.