Biznes w Szczecinie się opłaca! – to motto IX edycji konkursu Przystanek Sukces, organizowanego przez Polską Fundację Przedsiębiorczości i Urząd Miasta Szczecin. Na uczestników, którzy przygotują najlepsze biznesplany, czekają nagrody i biznesowe wsparcie.

Konkurs ma pokazać młodym ludziom, że warto wiązać swoją karierę zawodową ze Szczecinem. Zachęcić ich do pozostania w mieście i zakładania tutaj własnych firm. Dlatego rywalizacja odbywać się będzie w dwóch kategoriach: młodzież do 18 roku życia oraz osoby powyżej 18 lat, studenci, absolwenci lub inne osoby chcące założyć własną firmę.

Wszystko zależy od inwencji

W ramach konkursu uczestnicy będą musieli napisać biznesplan dotyczący własnego pomysłu na działalność gospodarczą w Szczecinie. Konkurs nie wymaga stosowania żadnego konkretnego wzoru, więc wszystko zależy od inwencji piszącego.

Poprzednie edycje pokazały, że kreatywność młodych ludzi jest praktycznie nieograniczona. Nagradzano biznesplany takich pomysłów jak: produkcja spersonalizowanych zeszytów z zaprojektowanymi przez klientów okładkami, uruchomienie mobilnej kawiarni czy lodziarni z lodowymi rurkami.

Jak się zgłosić? 

Podpisany formularz zgłoszeniowy i biznesplan trzeba dostarczyć w terminie do 15 października 2018 roku do Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości (ul. Monte Cassino 32, 70-466 Szczecin). Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu znajdują się na stronie www.przystaneksukces.pl. Tam też można zapoznać się z przykładowym wzorem biznesplanu.

Uczestnicy konkursu mogą również skorzystać z bezpłatnego doradztwa (po wcześniejszym umówieniu) oraz z bezpłatnych specjalistycznych szkoleń organizowanych w siedzibie Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Harmonogram szkoleń pojawi się na stronie konkursu na początku września

Wizyty Inspiracji

W październiku uczestnicy konkursu będą mogli spotkać się z właścicielami najdynamiczniej rozwijających się szczecińskich firm. Wizyty Inspiracji mogą być dla przyszłych przedsiębiorców równie cenne co konkursowe nagrody (m.in. nagroda specjalna od Banku Zachodniego WBK).

W poprzednich edycjach uczestnicy spotkali się m.in. z przedstawicielami: Marine Technology, Danelec Marine, Aply, Kemipol, DGS Poland, Projektowanie i Budowa Jachtów Andrzej Armiński, EPA, Read Gene, home.pl. Freedomes, CSL Internationale Spedition, Grupa CSV, Red Sky, Megaron, P.B. Calbud, Technopark Pomerania, Sagra Technology, Bardins, Copernicus i Chłodnia Szczecińska.

Gala Finałowa

Wyniki zostaną ogłoszone w II połowie października 2018 r. podczas Gali Finałowej. Konkurs jest realizowany w ramach projektu Przystanek Sukces, dofinansowanego z funduszy Miasta Szczecin w ramach działalności wspomagającej rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości.

Portal wSzczecinie.pl jest patronem medialnym konkursu. Dla zwycięzcy przygotowaliśmy 50-procentowy rabat na reklamę na naszym portalu.