W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, zgodnie z zaleceniami i decyzjami rządu, instytucje kultury (teatry, opery, filharmonie, muzea, domy kultury, galerie sztuki, a także kina) odwołują planowane wydarzenia i tymczasowo zawieszają działalność. Na bieżąco zbieramy dla Was informacje, które imprezy i wydarzenia zostają odwołane, a które odbędą się w późniejszym terminie. Listę tę cały czas aktualizujemy.

Jak informuje wojewoda, organizacja imprez i wydarzeń kulturalnych ma być zawieszone do 25 marca. Dotyczy to teatrów, filharmonii, oper, muzeów, galeii sztuk czy kin. W Szczecinie i okolicy część instytucji ogłosiła dziś, że zawiesza działalność do końca marca.

Filharmonia

Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie odwołała wszystkie koncerty i wydarzenia od 11 do 31 marca 2020. Wszystkie osoby, które zakupiły bilety, mogą ubiegać się o zwrot poniesionych kosztów. Zwrotów biletów można dokonywać w kasie Filharmonii oraz drogą elektroniczną poprzez kontakt mailowy: kasa@filharmonia.szczecin.pl. Na ten moment wstrzymana została stacjonarna sprzedaż biletów w kasie Filharmonii, a sprzedaż biletów na kwietniowe koncerty będzie prowadzona wyłącznie drogą internetową.

Wydarzenia zewnętrzne, które w Filharmonii miały się odbyć na zasadzie wynajmu sali, również zostały odwołane. Dotyczy wszystkich koncertów od 11 do 31 marca. W tym przypadku o ewentualny zwrot biletów należy się kontaktować z organizatorami tych wydarzeń, informacje dostępne są na stronie internetowej Filharmonii w zakładce „koncerty zewnętrzne”.

Opera na Zamku

Opera na Zamku w Szczecinie odwołuje wszystkie przedstawienia z udziałem publiczności, zaplanowane do końca marca 2020 r.

Kasa biletowa opery do 25 marca będzie nieczynna. Wszystkie osoby, które zakupiły bilety w kasie, będą mogły dokonać zwrotu do końca aktualnego sezonu.

Zwroty środków za bilety zakupione on-line oraz przelewem (w przypadku kiedy bilety nie zostały odebrane z kasy), są dokonywane automatycznie na konto, z którego zostały zakupione bilety.

Informacji dotyczących zwrotu biletów uzyskać można pod numerami telefonów 91 43 48 139 oraz 91 43 48 140, od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00-15.00.

CKE Stara Rzeźnia

W CKE Stara Rzeźnia na Łasztowni dzisiejszy (tj. 11 marca) benefis Elżbiety Marszałek odbędzie się bez zmian (początek o godz. 17:00). Odwołane zostaną natomiast wydarzenia zaplanowane w dniach 12 – 19 marca. Nie odbędą się więc m.in.: koncert Julii Marcell, spektakl „Wszystko o mężczyznach” i konkurs fryzjerski Srebrny Lok. – Jeżeli chodzi o koncert zespołu Kwiat Jabłoni (20 marca) oraz 5. urodziny Starej Rzeźni (21 marca) będziemy obserwować dynamicznie rozwijającą się sytuację i decyzję podejmiemy w późniejszym terminie – informuje Laura Hołowacz, prezes zarządu.

Festiwal Szczecin Jazz

Festiwal Szczecin Jazz, który miał się rozpocząć już 12 marca, został przełożony na późniejszy termin. Nowe daty koncertów zostaną podane wkrótce. Zakupione bilety pozostają ważne i będą obowiązywać na koncerty w późniejszych terminach. Jeżeli jednak ktoś będzie chciał je zwrócić, również będzie miał taką możliwość.

Netto Arena

Wydarzenia zaplanowane w Netto Arenie zostaną przełożone na późniejsze terminy. Mowa o Targach Nieruchomości Budowlanych i Wyposażenia Wnętrz, koncercie Cohen i Kobiety oraz koncercie Taco Hemingway, Pro8l3m, Sokół. Jak na razie widaomo, że targi nieruchomości odbędą się w dniach 16-17 maja. Dzień motywacji, który w Netto Arenie miał się odbyć w niedzielę, został odwołany.

Zamek Książąt Pomorskich

W Zamku Książąt Pomorskich zawieszono wszystkie wydarzenia od 12 marca do odwołania, a Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej będzie nieczynne dla turystów i zwiedzających. Zwrotu zakupionych biletów można dokonywać w kasach Zamku od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00: w Skrzydle Wschodnim (wejście A, I p.), tel. 91 434 83 65 oraz kasie CIKiT w Skrzydle Menniczym (wejście I), tel. 91 489 16 30. Osoby, które zakupiły bilety online, otrzymają zwrot pieniędzy na konto. Sprzedaż biletów zostaje wstrzymana do odwołania.

Dom Kultury 13 Muz

Od 11 marca do odwołania nie odbędą się żadne wydarzenia w Domu Kultury 13 Muz. – Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo uczestników wydarzeń kulturalnych, zdecydowaliśmy o odwołaniu wszystkich wydarzeń, zajęć stałych i warsztatowych, spotkań i imprez odbywających się w Domu Kultury „13 Muz” oraz Pracowni Artystycznej „13 Muz” – informuje Kamil Robak z DK 13 Muz.

Trafostacja Sztuki

Od 11 marca do odwołania zamknięta będzie Trafostacja Sztuki. Wszystkie spotkania i zajęcia edukacyjne zostały odwołane. Zwiedzanie wystawa również będzie niemożliwe.

Teatr Współczesny

Teatr Współczesny w Szczecinie odwołał wszystkie spektakle i inne wydarzenia, jak warsztaty, czytania sceniczne, wieczory kulinarne, od 11 marca do odwołania. – Wszyscy, którzy zakupili bilety na wydarzenia organizowane przez teatr, mogą dokonać zwrotu. Prosimy o kontakt w tej sprawie z kasą teatru pod nr 91 489 23 23 lub bow@wspolczesny.szczecin.pl – informuje teatr.

Teatr Polski

Do końca marca działalność zawiesza też Teatr Polski w Szczecinie. Odwołane zostają wszystkie spektakle i pozostałe wydarzenia organizowane albo współorganizowane przez teatr. Zwrotów biletów będzie można dokonywać od 17 marca w nowej kasie teatru przy ul. Energetyków 40. Odwołany został też zaplanowany na 21 marca koncert Mirosława Czyżykiewicza.

Teatr Lalek Pleciuga

Wszystkie spektakle odwołano również w "Pleciudze". Od 11 marca do odwołania. Wszyscy, którzy zakupili bilety na wydarzenia organizowane przez teatr, mogą dokonać zwrotu. Ze względu na wcześniejszą awarię systemu sprzedaży, teatr prosi o kontakt w tej sprawie z Biurem Obsługi Widzów (tel. 91 44 55 141, 91 44 55111) po 23 marca.

Podziemne Trasy Szczecina

Do odwołania zamknięte zostały również Podziemne Trasy Szczecina, oferujące zwiedzanie schronów pod dworcem PKP.

Pchli Targ na Pogodnie

Rada Osiedla pogodno odwołała pchli targ, który miał się odbyć 22 marca.

Kiermasz Książki Przeczytanej

Organizatorzy odwołali też Kiermasz Książki Przeczytanej, który w tym roku miał się odbyć 4 kwietnia. 

Wydarzenia Żeglugi Szczecińskiej

29. edycja Targów Bud-Gryf & Home, która miała się odbyć w Szczecinie w dniach 27 – 29 marca, została przeniesiona na jesień. Jednocześnie organizator, czyli Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, informuje, że „na chwilę obecną, nie ma planów odwołania Jarmarku Wielkanocnego w Alei Kwiatowej, ponieważ wydarzenie to ma charakter plenerowy”. Jarmark Wielkanocny ma się odbyć w dniach 4 – 5 kwietnia 2020.

Książnica Pomorska

Wszystkie wydarzenia, tj. spotkania autorskie, warsztaty i wykłady odwołano w Książnicy Pomorskiej. Placówka będzie nieczynna w dniach 12 – 26 marca 2020.

Miejska Biblioteka Publiczna

Od 12 marca (czwartek) do odwołania nieczynne będą również wszystkie filie biblioteczne Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie. Zaplanowane wydarzenia kulturalne, spotkania z czytelnikami, lekcje biblioteczne, spotkania w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki nie odbędą się. – Wstrzymaliśmy naliczanie opłat, przedłużyliśmy termin zwrotu dokumentów i termin ważności zamówień. O wszelkich zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco – czytamy w opublikowanym przez bibliotekę komunikacie.

Szczeciński Bazar Smakoszy

W najbliższą niedzielę, 15 marca, nie odbędzie się także Szczeciński Bazar Smakoszy w OFF Marinie. W poszanowaniu dla regulacji i zaleceń, podjęliśmy wraz z OFF Mariną i Wystawcami decyzję o czasowym zawieszeniu działalności. Na pewno nie zobaczymy się w niedzielę 15.03, mamy nadzieję, że po weekendzie będziemy mogli napisać coś więcej i zdecydowanie bardziej optymistycznie. Bądźmy jednak w kontakcie, a my obiecujemy Was na bieżąco informować – informują organizatorzy.

Adlojada 2020

Jak właśnie poinformowali organizatorzy, nie odbędzie się 9. edycja Dni Kultury Żydowskiej Adlojada 2020.

Event Arena

Koncert Ani Karwan, który w Event Arenie miał się odbyć 23 marca, został odwołany. Z kolei koncert Eleni zaplanowany na 24 marca został przełożony na 6 sierpnia 2020.

Cykl Tego Słucham

Przełożony został piątkowy koncert zespołów Jettes i Spleen w Domku Grabarza organizowany w ramach cyklu Tego Słucham. Organizatorzy mają wkrótce poinformować o nowej dacie wydarzenia.

Koncert House of Death

Koncert zespołu House of Death, który miał się odbyć w piątek, 13 marca, w Klubie Delta został przełożony na piątek, 24 kwietnia. Zakupione bilety zachowują ważność, ewentualnych zwrotów można dokonywać do 15 marca.

Koncert Marka Piekarczyka

Koncert Marka Piekarczyka, który miał się odbyć 13 marca w GOKSiR w Przecławiu, a który organizuje Dom Kultury Słowianin, został odwołany. Zakupione bilety można zwracać w miejscu zakupu.

Koncert Voo Voo

Przełożony został także koncert zespołu Voo Voo, który zaplanowano na 12 marca w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu. Nowy termin wydarzenia ma być znany wkrótce.

Koncert DODA z Orkiestrą

Koncert Doda z Orkiestrą, który pierwotnie miał się odbyć 16 marca, został przełożony na 21 października 2020. Wydarzenie również odbędzie się na scenie Filharmonii. – Bilety zachowują ważność. Zwroty biletów można dokonywać w miejscu ich zakupu maksymalnie do 15.04.20. Ewentualne pytania odnośnie zwrotów, prosimy kierować do wyłącznego dystrybutora biletów portalu bilety.fm – informują organizatorzy z Estrady Szczecińskiej.

Koncert Meek, Oh Why

Koncert Meek, Oh Why, który miał się odbyć w GOKSiR w Przecławiu już 20 marca, został przełożony. Nowy termin zostanie ogłoszony niebawem. Zakupione bilety zachowują swoją ważność, można je również zwracać w miejscu zakupu.

Koncert Queen Symfonicznie

W pierwotnym terminie (czyli 22 marca) nie odbędą się również koncerty „Queen Symfonicznie”. Ich organizator ustala nowe terminy. – Czekamy na informacje od Filharmonii w sprawie zastępczego terminu naszych koncertów. Prosimy o cierpliwość, bilety będą ważne na nowy termin, o którym niezwłocznie poinformujemy. Gdyby ktoś z Państwa chciał definitywnie zrezygnować, bilety będzie można zwracać drogą, którą zostały zakupione – czytamy w opublikowanym komunikacie.

Koncert Małgorzaty Ostrowskiej

Koncert Małgorzaty Ostrowskiej, który miał się odbyć w Filharmonii 18 marca, został przełożony na 8 czerwca 2020.

Koncert 12 Tenorów & Diva

Koncert 12 Tenorów & Diva, który planowo miał się odbyć 17 marca w Filharmonii w Szczecinie, odbędzie się w nowym terminie.

GOSKiR w Przecławiu

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu zostanie zamknięty na ponad dwa tygodnie. Instytucja odwołała do końca marca wszystkie wydarzenia i koncerty. Przez najbliższe dwa tygodnie nie będzie funkcjonować również część sportowo-rekreacyjna GOKSiR, czyli basen, siłownia, sala fitness, a także restauracja oraz kino. Do odwołania wstrzymano też wszystkie zajęcia i pracownie.

– Wszystkie wydarzenia do końca marca zostają odwołane, szukamy dla nich nowych terminów – informuje Mateusz Iżakowski, koordynator Działu Promocji i Organizacji Wydarzeń w GOKSiR. – Zakupione bilety pozostają ważne i będą obowiązywać na koncerty i wydarzenia w późniejszych terminach. O szczegółach będziemy informować na bieżąco. Szczegółowe informacje dotyczące zwrotów biletów zakupionych online otrzymają Państwo mailowo od naszego partnera bilety.fm. Zwroty odbywają się w taki sam sposób w jaki dokonano zakupu (przelew/karta) i nie wymagają od Państwa żadnych dodatkowych dyspozycji. Prosimy jedynie o cierpliwość i wyrozumiałość w związku z duża ilością przeniesionych imprez – dodaje.

MOK w Policach

Do końca marca działalność zawiesił Miejski Ośrodek Kultury w Policach. Nie odbędzie się m.in. Policki Festiwal Komedii. – Informujemy, że zwrot biletów na wydarzenia zaplanowane od 12 do 31 marca będą odbywały się w kasie MOK oraz drogą elektroniczną. Zwroty biletów nabytych drogą elektroniczną będą sukcesywnie realizowane. Prosimy Państwa o wyrozumiałość – informuje placówka.