Jak przekazała dzisiaj Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód, Łukasz W., czyli popularny youtuber Kamerzysta miesiąc spędzi w areszcie. To decyzja Sądu Rejonowego w Szczecinie. Pozostali członkowie „ekipy” gwiazdora Internetu będą pod dozorem policyjnym. Prokuratura nie wyklucza zaskarżenia decyzji sądu, gdyż wnioskowała o trzymiesięczny areszt dla dwóch mężczyzn najaktywniejszych podczas nagrania, które oburzyło całą Polskę.

 

Sława, splendor, drogie samochody, miliony wyświetleń w Internecie. Kamerzysta, gwiazdor mediów społecznościowych, nie spodziewał się, że film, który opublikował na swoim kanale 9 kwietnia, doprowadzi go... do aresztu. Trójka youtuberów usłyszy zarzuty znęcania się nad osobą niepełnosprawną. Grozi za to kara do 8 lat więzienia. W sprawę zaangażował się m.in. wojewoda zachodniopomorski.

Przypomnijmy, w minioną środę media w całej Polsce obiegł skandaliczny film Kamerzysty, w którym „ekipa” internetowego gwiazdora rzuca wyzwania niepełnosprawnemu chłopakowi. Nazywają go „niedorozwojem” i „pojebem”. Musi on jeść kocie odchody, taplać się w błocie, biegać w bieliźnie po supermarkecie. Cała ekipa jest roześmiana i podpuszcza chłopaka, który za każde zadanie ma dostawać określoną pulę pieniędzy. Jak się okazało, niepełnosprawny szczecinianin został oszukany, a sam film upodlił go i upokorzył. Dominik w rozmowie z portalem wSzczecinie.pl powiedział:

– Dlaczego to zrobiłem? Sam się zastanawiam. Nie wiedziałem, że będzie taki hejt. Moi koledzy z Pomorzan powiedzieli, że wyszedłem na głupka, wstydzę się, chodzę w kapturze i czapce, żeby nikt mnie nie rozpoznał. Czuję się wykorzystany i oszukany.

Kanały na YouTube i Instagramie ekipy Kamerzysty zostały zablokowane.