To pierwsza tego typu oferta dostępna w samym sercu Szczecina. Mieszkańcy i turyści od poniedziałku (15 maja) mogą spod restauracji Stockholm na Bulwarze Piastowskim wypłynąć pod żaglami w rejs po Odrze, Jeziorze Dąbie czy nawet Zalewie Szczecińskim.

Wycieczki odbywają się pod czujnym okiem doświadczonego szczecińskiego żeglarza, kpt. Krzysztofa Krygiera. Poza skipperem jednorazowo na jacht mogą wejść 4 osoby. Nie jest wymagane żadne doświadczenie żeglarskie. Pasażerowie, jeśli tylko zechcą, mogą w trakcie wycieczki zaznajomić się z podstawami żeglarstwa lub doskonalić zdobyte już wcześniej umiejętności.

- Oczywiście podczas krótkiej wycieczki nikt żeglować się nie nauczy. Można jednak „liznąć” temat, złapać bakcyla i w ten sposób zacząć swoją przygodę z żaglami – mówi kpt. Krzysztof Krygier.

Dużo wrażeń czeka również osoby, które skupią się na podziwianiu widoków. Już samo miasto, Wały Chrobrego, czy dzielnice północe, widziane z Odry robią zupełnie inne wrażenie. Podczas kilkugodzinnego, albo nawet całodniowego rejsu, można odwiedzić też urokliwe żeglarskie zakątki na Jeziorze Dąbie, wejść na zatopionego betonowca, wyskoczyć „na rybkę” do Lubczyny lub podziwiać dziką przyrodę, zagłębiając się w Kanał Święta.

- Tu w szczególności odczujemy przewagę jachtu żaglowego nad łodzią motorową. Płynąc wśród zieleni możemy w spokoju przysłuchiwać się świergotowi ptactwa i szumowi drzew. To bardzo duża przyjemność, której nie psuje nam żaden hałas czy spaliny – podkreśla kpt. Krzysztof Krygier.Godzina wycieczki kosztuje 100 zł (nie ma znaczenia ile osób jest na jachcie). Rezerwacji można dokonać: telefonicznie pod numerem 601 233 434, mailowo na bluefin@interia.pl lub osobiście na jachcie stojącym przy Bulwarze Piastowskim (w pobliżu Mostu Długiego i restauracji Stockholm).

Rejs jachtem można wykupić również w Świnoujściu i pożeglować na Zatokę Pomorską lub Zalew Szczeciński. W Szczecinie szykowana jest specjalna oferta dla klientów na wynajem jachtu podczas finału regat The Tall Ships Races 2017 (5-8 sierpnia). Wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie www.bluefin.pl.