Trzy dni koncertów i masa imprez towarzyszących. Już w najbliższą środę w nocy (22/23 maja) w Szczecinie startują Juwenalia.

Nocny bieg na początek

Tegoroczne święto szczecińskich studentów rozpocznie się od tradycyjnego biegu, który zaplanowano w nocy ze środy na czwartek (22/23 maja). To wydarzenie zawsze przyciąga wielu chętnych, z których większość ma na sobie oryginalne przebrania.

– Startujemy o 00:01 spod rektoratu US (przy al. Papieża Jana Pawła II), biegniemy ulicami przez centrum Szczecina i kończymy pod rektoratem ZUT. Trasa to niespełna 2 kilometry, czyli każdy da radę! Dla najszybszych i najciekawiej przebranych czekają nagrody – zapowiadają organizatorzy.

Barwny korowód

Oficjalne rozpoczęcie Juwenaliów będzie miało miejsce w czwartek po południu. O godz. 17:00 wyruszy coroczny kolorowy korowód, po którym żacy odbiorą symboliczne klucze od miasta i do niedzieli przejmą nad nim władanie. Studencka parada wystartuje spod akademika przy ul. Kordeckiego i przejdzie al. Bohaterów Warszawy, ul. 5 Lipca, Bolesława Śmiałego, Mieczysława Niedziałkowskiego i al. Papieża Jana Pawła II aż do Urzędu Miasta.

Trzy dni koncertów

Czwartek, 23 maja, to też pierwszy dzień koncertów, które podobnie jak w poprzednich latach będą miały miejsce na Łasztowni. Tego wieczoru zaplanowano występ największej gwiazdy szczecińskich Juwenaliów, czyli Beaty Kozidrak z zespołem Bajm. Wcześniej na juwenaliowej scenie zagra rockowy zespół Łydka Grubasa.

Muzycznych gwiazd nie zabraknie też w piątek, 24 maja. Drugiego dnia Juwenaliów w Szczecinie wystąpią: Nocny Kochanek, Krzysztof Zalewski oraz Łąki Łan.

Ostatni dzień koncertów zadowoli fanów hip-hopu. 25 maja na Łasztowni zagrają: Sokół, Kękę, Żabson, Kali, Bedoes oraz Jak-Rapowanie.

Otwarcie bram zaplanowano o godz. 18:30. Bilety w przedsprzedaży kosztują 10 zł dla studentów oraz 25 zł dla pozostałych chętnych. Wejściówki można nabyć m.in. tutaj

Jeszcze więcej atrakcji

To oczywiście nie wszystko. W programie szczecińskich Juwenaliów nie brakuje atrakcji. Wśród nich jest np. coroczna akcja „Idziemy na plażę”. Tym razem studenci spotkają się na Wyspie Grodzkiej. – W tym roku stawiamy na sport! 25 maja zbieramy się wszyscy na jedynej plaży w Szczecinie, w samym centrum miasta i razem promujemy zdrowy tryb – zapowiadają organizatorzy i dodają: – Dla widzów również przewidujemy ciekawe atrakcje! Nie musisz być sportowcem, by bawić się z nami! U nas nie ma miejsca na nudę i każdy znajdzie coś dla siebie!

Start w sobotę w samo południe.

Dzień wcześniej będzie można wziąć udział w turnieju e-sportu (zgłoszenia do 20 maja, szczegóły: tutaj) lub zawrzeć nowe znajomości dzięki szybkim randkom. Również w piątek zaplanowano juwenaliowy turniej piłki nożnej oraz szachowe zmagania na p. Grunwaldzkim. Szczegółowe informacje o wszystkich zaplanowanych eventach można znaleźć tutaj

Juwenalia w Szczecinie organizuje Porozumienie Samorządów Studenckich Uczelni Wyższych. Portal wSzczecinie.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

 

PROGRAM:

noc ŚRODA / CZWARTEK (00:01 tj. 23 maja 2019 r.)

1. BIEG NOCNY

Start: przy al. Jana Pawła II 22a, Rektorat Uniwersytetu Szczecińskiego

Meta: skrzyżowanie alei Piastów oraz ul. Pułaskiego, Rektorat Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie

CZWARTEK (23 maja 2019 r.)

1. DZIEŃ STUDENTA US

Miejsce: Campus na terenie Domu Studenta nr 3 przy ul. Kordeckiego

Harmonogram wydarzenia:

11:00 Początek imprezy

12:00 Grill

12:30 Gry integracyjne

14:00 Płonące gary

15:30 Ogłoszenie wyników

16:30 Zakończenie imprezy

2. DZIEŃ STUDENTA ZUT

Miejsce: Campus Akademicki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie przy ul. Fryderyka Chopina 55

Godziny: 09:00 – 15:00

Mocne budzenie, wspólne śniadanie, błogie chillowanie. Klasyka, którą uwielbiacie - grochówka i kiełbaski z grilla, ale to nie wszystko! Będą niespodzianki i atrakcyjne nagrody.

3. KOROWÓD STUDENCKI

Start: parking przy campusie na terenie Domu Studenta nr 3, ul. Kordeckiego

Godzina: zbiórka o 16:00, start korowodu o 17:00

Meta: godz. 18:00, Urząd Miasta Szczecin

4. KONCERTY

Miejsce: Łasztownia

Start: otwarcie bram 18:30

Wystąpią: Łydka Grubasa, BAJM

PIĄTEK (24 maja 2019 r.)

1. TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ JUWE CUP

Miejsce: Orlik przy ul. Hugo Kołłątaja

Godziny: 09:00-15:00

2. SZYBKIE RANDKI

Miejsce: Tilt - Deptak Bogusława

Godziny: 13:00-16:00

3. SZACHY NA GRUNWALDZIE

Miejsce: plac Grunwaldzki

Godziny: 11:00-16:00

4. TURNIEJ E-SPORT

Miejsce: Cybermachina przy ul. Śląskiej 12

Godziny: 15:00 – 17:00

5. KONCERTY

Miejsce: Łasztownia

Start: otwarcie bram 18:30

Wystąpią: Nocny Kochanek, Krzysztof Zalewski, Łąki Łan

SOBOTA (25 maja 2019 r.)

1. IDZIEMY NA PLAŻĘ

Miejsce: Wyspa Grodzka

Godziny: 12:00-17:00

2. KONCERTY

Miejsce: Łasztownia

Start: otwarcie bram 18:30

Wystąpią: Kękę, Bedoes, Sokół, Kali, Żabson, Jan-Rapowanie