Alexanderplatz w Berlinie będzie jeszcze bardziej dostępny dla szczecinian. Firma autokarowa Flixbus – zwiększyła częstotliwość przejazdów, dzięki którym już za 29 zł dojedziecie do serca stolicy Niemiec - zakupowego raju, w którym nie brak także atrakcji do zwiedzania.

Dlaczego warto pojechać na Alexanderplatz?

To jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w Berlinie, ale i ulubione miejsce berlińczyków. Nie tylko ważny węzeł komunikacyjny, a także zakupowe centrum Berlina. W promieniu kilkuset metrów znajdują się tu popularne sieci: Primark, TK Maxx, Kaufhof oraz nowoczesna Galeria Alexa z prawie 200 sklepami. Wszystkie oferują produkty topowych światowych marek i co ważne bardzo często - promocje i przeceny. Dla tych, którzy będą mieli ochotę na jeszcze więcej zakupowego szaleństwa – w odległości 3 km, jest największa i najnowocześniejsza w północnej części Niemiec galeria handlowa - Mall of Berlin.

Drugim powodem dla którego warto pojechać na Alexanderplatz jest zwiedzanie. Pierwszy obowiązkowy punkt każdej wycieczki to najwyższy budynek Niemiec, czyli słynna Wieża Telewizyjna, z punktem widokowym i restauracją z obrotowym pierścieniem. Tuż obok trafimy na Zegar Światowy Urania, niedaleko Wyspę Muzeów i znaną ulicę Unter den Linden, Gandarmenmarkt, NikolaiVirtel, a również Bramę Brandenburską i Reichstag. Zwiedzania starczy na cały dzień!

Jak zaplanować wyjazd?

Chciałabyś z przyjaciółkami wybrać się na zakupy do Primark lub TK Maxx i wrócić na wieczorną imprezę w Szczecinie? Wybierz połączenie o godz. 7:00 ze Szczecina, a bilet powrotny zarezerwuj na godzinę 16:20 lub. 18.20. Jeśli planujesz zwiedzanie, a następnie imprezę w stolicy Niemiec możesz wyjechać w sobotę o 11.00 lub nawet o 17.00 i wrócić do Szczecina w niedzielę porannym kursem. Na niedzielny spacer i obiad w Berlinie możesz wyjechać ze Szczecina o 12.00. Podróż do Berlina trwa 2 godz. – to najkrótsze obecnie połączenie między Szczecinem i Berlinem i jedyne o tak wysokim standardzie. Wszystkie trasy realizowane są autokarami wysokopokładowymi, m.in. wyposażonymi w komfortowe fotele o szerokim rozstawie, snack bar, WiFi i toaletę.

Zwiększenie częstotliwości połączeń to odpowiedź na bardzo pozytywne reakcje i ogromne zainteresowanie przejazdami Flixbusem. Bilety na Alexanderplatz w cenie 29 zł kupicie na www.followme.pl.