Wylansowała szereg przebojów, m.in.: "Jeszcze się tam żagiel bieli", "Odkryjemy miłość nieznaną" czy "Być kobietą", a w ubiegłym roku świętowała jubileusz 50-lecia swojej obecności na scenie. Alicja Majewska, ikona polskiej piosenki, ponownie wystąpi w Szczecinie już 14 stycznia 2020. W Filharmonii im. M. Karłowicza zaprezentuje piosenki z najnowsze płyty pt. „Żyć się chce”, ale podczas koncertu nie zabraknie też największych przebojów artystki. Bilety dostępne w serwisie bilety.fm.

Styczniowy występ w Szczecinie to jeden z pierwszych koncertów Alicji Majewskiej promujący najnowszy album pt. „Żyć się chce”. W programie znalazły się też dwie szczególne piosenki. "Żal niebieski" to skromny hołd dla zmarłego dwa lata temu przyjaciela artystki, Zbigniewa Wodeckiego, pióra Moniki Partyk. Z kolei "Przed nocą i mgłą", czyli doskonale znana kompozycja kojarzona z serialem "07 zgłoś się", niegdyś zarejestrowana w radiu, teraz po raz pierwszy ukazała się na płycie w wykonaniu właśnie Alicji Majewskiej – i to w wyjątkowej, przygotowanej przez Włodzimierza Korcza wersji, z towarzyszeniem czarujących partii saksofonu Henryka Miśkiewicza.

Jak zapowiadają organizatorzy, koncert Alicji Majewskiej w Szczecinie będzie wyjątkowym wydarzeniem nie tylko ze względu na repertuar, ale również ze względu na artystów, którzy pojawią się na scenie Filharmonii im. M. Karłowicza. Oprócz Alicji Majewskiej wystąpią Włodzimierz Korcz na fortepianie oraz kwartet smyczkowy Warsaw Opera Quartet.

Występ Alicji Majewskiej odbędzie się we wtorek, 14 stycznia, o godz. 19:00. Bilety można nabyć w serwisie bilety.fm - https://bilety.fm/pl/muzyka/3529-alicja-majewska-zyc-sie-chce-szczecin-filharmonia.html