W Alei Kwiatowej, na Pogodnie oraz Łasztowni – wszędzie tam na mieszkańców będą czekały wielkanocne atrakcje, świąteczne przysmaki i mnóstwo rękodzieła. Ostatni weekend przed Wielkanocą to tradycyjnie czas świątecznych jarmarków. Wstęp na wszystkie jest bezpłatny.

Ten największy odbędzie się w Alei Kwiatowej i potrwa dwa dni. W sobotę (13 kwietnia) jarmark będzie można odwiedzać w godz. 10:00-19:00, a w niedzielę od 10:00 do 18:00.

W drewnianych domkach, które stanęły w Alei Kwiatowej, będzie można kupić m.in.: miody, sery górskie, wędliny, ciasta domowej receptury, szczecińskie gry i książki, jajka ozdobne, przyprawy naturalne, chleby na zakwasie, churrosy, frytki belgijskie, kołacze, ozdoby wielkanocne, palmy, koszyki, naturalne kosmetyki, rękodzieło, stroiki, wina, dekoracje szydełkowe.

Pierwszy dzień jarmarku będzie przepełniony animacjami i warsztatami dla najmłodszych. Przez cały dzień dzieci będą mogły uczestniczyć w grach i zabawach przygotowanych przez świątecznych ulubieńców – króliczka i kurczaczka. – Od 10:00 do 18:00 zapraszamy do wspólnej zabawy w Strefie Malucha. O godz. 11:00 spod Centrum Informacji Turystycznej wystartuje spacer miejski z przewodnikiem. O tej samej godzinie sceną zawładnie króliczek, który rozstrzygnie konkurs na „Symbol Wielkanocy” – zapowiada Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, która jest organizatorem szczecińskiego jarmarku. – Po ogłoszeniu wyników zapraszamy na bajkę interaktywną „Zaginione jajeczka kurki Sasanki”. O 12:30 dzieci będą mogły wziąć udział w eksperymentach z Szalonym Profesorem z Miasta Nauki. Później na dzieci będą czekały bańki mydlane i animacje z wielkanocnym kurczaczkiem. Po 15:00 na scenie zobaczymy Big Band „FINAL COUNTDOWN ORCHESTRA IM. JANA SKROSIA” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie – wymienia.

W niedzielę zrobi się folkowo i muzycznie. Na jarmarkowej scenie wystąpią zespoły ludowe z naszego regionu. Będzie można wspólnie z nimi pośpiewać i potańczyć. Zorganizowane zostaną też warsztaty i pokazy taneczne salsy, bachaty i kizomby, a harcerze zapraszają do udziału w grze wielkanocnej. – O 10:45 na scenie wystąpią dzieci z Pałacu Młodzieży. W samo południe na jarmarkowej scenie zrobi się folkowo i do godz. 16:30 zaprezentują się zespołu ludowe z Dębna, Kobylanki, Popowa i Stawna. A w godz. 13:00 – 15:00 harcerze przeprowadzą grę wielkanocną. Miłośników latynoskich rytmów zapraszamy o 16:30 na warsztaty taneczne – zachęca Wołosz.

Szczegółowy program jarmarku tutaj

Na Pogodnie

Również w niedzielę (14 kwietnia) odbędzie się świąteczny jarmark na Pogodnie. Wydarzenie tradycyjnie będzie miało miejsce na placu im. W. Pawłowskiego przy ulicy Brodzińskiego. Na jarmarku będzie można nabyć wyroby rękodzielnicze, zarówno ozdoby świąteczne, jak i kulinaria. Zaplanowano też kiermasz roślin. Wstęp oraz wystawienie stoiska są bezpłatne. Organizatorzy, czyli Rada Osiedla Pogodno, zapraszają w godz. 10:00-15:00.

Na Łasztowni

W niedzielę warto zajrzeć też do Starej Rzeźni, gdzie w godz. 10:00-19:00 zaplanowano „Wielkanoc na Łasztowni”. Wśród atrakcji m.in.: przygotowywanie wielkanocnych palm, malowanie pisanek, świąteczny kiermasz, warsztaty dla dzieci, czytanie bajek oraz koncerty zespołów ze Szczecina. Odbędą się też wielkie poszukiwania jaj wielkanocnych na Skwerze Kapitanów. Wydarzenie będzie połączone z charytatywnym koncertem dla Julki, podczas którego wystąpi Stan Ger. Od godz. 16:30 w Starej Rzeźni gościć ma też Radosław Majdan, który wspólnie z dziećmi będzie wykonywał świąteczne kartki. Udział jest bezpłatny. Więcej informacji tutaj

ZOBACZ TEŻ: To będzie rewelacyjny weekend w Szczecinie! Aż 72 świetne wydarzenia