Polska Fundacja Przedsiębiorczości wraz z Fundacją Santander Bank Polska S.A. im. Ignacego Jana Paderewskiego wsparły dużą kwotą projekt realizowany przez Lions Club Szczecin Gryf w Szczecinie. Dzięki tej współpracy Oddział Świętego Mikołaja Szpitala przy ulicy Unii Lubelskiej niebawem będzie miał nowoczesne i świetnie wyposażone zaplecze świetlicowo-socjalne.

 

Dla chorych na nowotwory dzieci i ich rodziców to bardzo ważne miejsce. W planach jest zakup nowoczesnego sprzętu, który ułatwi i sprawi przyjemniejszym życie młodych pacjentów i ich rodzin.

– Polska Fundacja Przedsiębiorczości jest organizacją, której nie trzeba długo namawiać do zaangażowania w cenne inicjatywy społeczne – przekonuje Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

– Pomoc dziecięcym oddziałom szpitalnym jest jednym z filarów działalności Fundacji Santander. Od 2019 roku w całej Polsce tworzymy „Kluby Płomyka”, są to pomieszczenia przyjazne małym pacjentom, pełne zabawek i sprzętu dostosowanego do ich potrzeb. Inwestycja w komfort dzieci przebywających w szpitalach jest dla nas ważna i cieszy nas każda tego typu inicjatywa – mówi Marzena Atkielska, Prezes Zarządu Fundacji Santander.

„Stworzymy domowe warunki na oddziale Świętego Mikołaja w Szczecinie”

Projekt realizowany przez Lions Club Szczecin Gryf dotyczy wyposażenia kuchni, jadalni oraz bawialni. – Sprzęt kuchenny, meble, zamgławiacz do dezynfekcji, łóżko transportowe, lodówki, ale także zabawki czy monitory. To sprzęt potrzebny dzieciom i ich rodzicom, którzy przebywają w szpitalu bardzo długo, często całymi tygodniami. Stworzyliśmy więc projekt, który zdecydowanie poprawia warunki bytowania dzieciom i ich rodzicom. Obecność ukochanej mamy czy taty w szpitalu w czasie leczenia jest bardzo ważne – mówi Krzysztof Biedulski, Prezydent Lions Club Szczecin Gryf.

Przygotowanie projektu to wyjście naprzeciw oczekiwaniom szpitala przy ul. Unii Lubelskiej, który sam poprosił o to, by Lions Club Gryf skupił się na pomocy właśnie w tej formule. Realizacja projektu kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych. Część środków pochodzić będzie ze zbiórek organizowanych przez członków klubu, a część pozyskana zostanie od partnerów i sponsorów.

– Organizacje pozarządowe zwykle wspierają szpital, oferując remonty czy sprzęt medyczny. My wspieramy klinikę sprzętem niemedycznym, ale bardzo potrzebnym dzieciom i ich rodzicom – mówi Maria Czerniecka, członkini Lions Club Szczecin Gryf.

„Chcemy dawać przykład przedsiębiorcom”

Polska Fundacja Przedsiębiorczości oraz Fundacja Santander Bank Polska przekazały na realizację projektu po 10 tysięcy złotych, co stanowi znaczną częścią realizacji projektu.

– Jako fundacja angażujemy się w projekty społeczne, chcemy dawać przykład przedsiębiorcom. Nie chodzi tylko o wspieranie inicjatyw gospodarczych, ale i o promocję świadomości ekologicznej, równouprawnienia czy budowanie właściwych sposobów komunikacji i tolerancji – przyznaje Pawłowski.