Niebiesko-żółta elewacja z charakterystycznym logo. Bryła budynku sklepu IKEA jest już gotowa, teraz prace trwają przede wszystkim wewnątrz. Otwarcie planowane jest w pierwszej połowie 2021 r.

 

IKEA powstaje u zbiegu ulic Mieszka I i Białowieskiej, w miejscu dawnego Polmozbytu. Prace budowlane ruszyły pod koniec 2019 roku i powoli zbliżają się do finału.

– Zakończono montaż elewacji i przeszkleń, na ukończeniu są nasadzenia zieleni i prace drogowe wokół sklepu. Główne prace obecnie przeniosły się do wewnątrz budynku. Ukończone są wszystkie ściany wewnętrzne, trwa montaż wind i schodów ruchomych oraz technologii gastronomii. Wkrótce rozpocznie się aranżowanie przestrzeni komercyjnych. Ustawiane są już regały sklepowe oraz wysokiego składowania w magazynie samoobsługowym. W następnej kolejności powstanie linia kas i restauracja – informuje Małgorzata Jezierska z biura prasowego IKEA Retail w Polsce.

Otwarcie przed Wielkanocą?

Pojawiły się plotki, że sklep może zacząć działać już w marcu przyszłego roku. IKEA nie potwierdza tych informacji, pozostając w oficjalnych komunikatach przy szerokim przedziale czasowym.

– Otwarcie planowane jest w pierwszej połowie 2021 roku, o terminie będziemy informować na bieżąco – mówi Małgorzata Jezierska.

Co z dojazdem do sklepu?

Do tej pory nie wykonano żadnych prac związanych z przebudową układu drogowego w tej okolicy. A nie ma wątpliwości, że IKEA wygeneruje większy ruch samochodów. Newralgicznym punktem będzie skrzyżowanie ze zjazdem w stronę sklepu z ulicy Mieszka I. Na razie nie przedstawiono konkretnych propozycji zmian, powtarzane są natomiast wcześniejsze zapowiedzi.

– IKEA jest w bieżącym kontakcie z władzami miasta, także w temacie rozwiązań komunikacyjnych by zapewnić optymalną płynność ruchu – informuje Małgorzata Jezierska.

Dom Jutra IKEA

Od czerwca przy pl. Odrodzenia działa Dom Jutra. To miejsce promujące markę IKEA i inspirujące do korzystania przy urządzaniu wnętrz z ekologicznych rozwiązań związanych ze zrównoważonym rozwojem. W związku z obostrzeniami epidemiologicznymi działalność Domu Jutra (m.in. warsztaty, prelekcje, dyskusje) musiała zostać ograniczona. Szczegóły na stronie: https://www.ikea.com/pl/pl/stores/co-laczy-ikea-i-szczecin-pubf9681cf0#a646ef70-228a-11eb-8e09-1d3b820f5710

IKEA w Szczecinie będzie dwunastym sklepem szwedzkiej sieci w Polsce, a zarazem pierwszym w północno-zachodniej części kraju. To jednocześnie ostatni wielkopowierzchniowy obiekt tej marki.

AUTOR ZDJĘCIA: W. Bigus

AUTOR ZDJĘCIA: W. Bigus

AUTOR ZDJĘCIA: W. Bigus