Szczoteczkę do zębów lub końcówkę szczoteczki elektrycznej, sonicznej czy ultradźwiękowej należy wymieniać najrzadziej co 3 miesiące. Jest to więc przyrząd, który kupujemy bardzo często. Na rynku znajduje się wiele rodzajów szczoteczek, różniących się kształtem, wielkością, włosiem, działaniem i wieloma innymi parametrami. Zazwyczaj nie mamy czasu na dokładną analizę, jakiej szczoteczki aktualnie potrzebujemy i sięgamy po tę najtańszą albo najładniejszą.

Z pomocą przychodzą nam specjalistyczne sklepy stomatologiczne. Osobiście, mailowo lub telefonicznie możemy porozmawiać w nich z asystentami, którzy są specjalistami w kwestii doboru szczoteczek do zębów i innych akcesoriów do higieny jamy ustnej. Czy warto skorzystać z ich fachowego doradztwa? To pytanie zadaliśmy Panu Maciejowi Gutowi, właścicielowi sklepu internetowego Denthelp.pl, którego punkt stacjonarny otwarto niedawno w szczecińskim Centrum Handlowym Atrium Molo.

Dlaczego warto robić zakupy w specjalistycznym sklepie z artykułami do higieny jamy ustnej takim jak Denthelp.pl? Przecież w sklepach, do których chodzimy kilka razy w tygodniu także można zakupić szczoteczkę do zębów.

Maciej Gut: Zakupy w specjalistycznym sklepie to dobry wybór z kilku bardzo prostych powodów. Pierwszym z nich jest świadomość tego, co kupujemy. W zwykłym sklepie prawdopodobnie sięgniemy po przecenioną szczoteczkę, która może okazać się dla nas nie najlepszym wyborem. Natomiast w specjalistycznym sklepie jak Denthelp.pl, przy każdym produkcie mamy jego szczegółowy opis. Poza tym, możemy skorzystać z profesjonalnego doradztwa – porozmawiać z asystentem osobiście, mailowo lub telefonicznie.

Drugim z powodów, dla których sklepy specjalistyczne przeważają nad zwykłymi sklepami z elektroniką czy aptekami jest asortyment. W Denthelp.pl jest on naprawdę szeroki, często można dostać u nas produkty niszowych marek, a jeżeli czegoś zabraknie - asystent sprzedaży na pewno to dla ciebie zamówi.

Skąd możemy mieć pewność, że po drugiej stronie siedzi fachowiec?

Maciej Gut: Możemy być pewni, że w sklepie stacjonarnym z "mydłem i powidłem" nie doradzi nam nikt. Uprzejma pani ekspedientka może co najwyżej wskazać nam produkt, z którego ona jest zadowolona - a to nie jest dla nas żadną gwarancją. Jej zadaniem nie jest profesjonalne doradztwo, a sprzedaż artykułu.

Sklepy specjalistyczne jak Denthelp.pl zatrudniają osoby biegłe w temacie, ponieważ zależy im na wysokich wynikach sprzedaży i na tym, by klient do nich wrócił. Informacje widniejące na ich stronach internetowych są sprawdzone, rzetelne, a w przypadku, gdy okażą się niepełne - wystarczy skontaktować się z przedstawicielem. Na pewno rozwieje on wszelkie wątpliwości.

Nasz sklep współpracuje ze stomatologami czy higienistkami stomatologicznymi, dzięki czemu nasi pracownicy stale pogłębiają wiedzę na temat nowinek dentystycznych oraz zdrowia jamy ustnej. Głównym kryterium dopasowania produktu do klienta jest jego wysoka jakość.

Czy w sklepie Denthelp.pl kupują także szczecińscy lekarze dentyści?

Maciej Gut: Oczywiście, że tak! To interesujący klienci - mają ogromną wiedzę, z chęcią się nią dzielą, a od sprzedawcy wymagają angażującej rozmowy na temat produktu.

Lekarze dentyści często korzystają z funkcji zamawiania w sklepie specjalistycznych produktów, zarówno z Polski jak i zza granicy. Głównie zależy im oczywiście na niskiej cenie, taką też staramy się dla nich uzyskać.

Jaka przyszłość, Pana zdaniem, stoi przed rynkiem produktów do higieny jamy ustnej w naszym kraju?

Maciej Gut: Niestety, mimo wszechobecnej edukacji na temat wagi kompleksowej higieny jamy ustnej, wciąż zbyt często ignorujemy to zagadnienie i nie dbamy o swoje uzębienie tak, jak powinniśmy. W tym też można znaleźć siłę specjalistycznych sklepów jak Denthelp.pl - często prowadzą one połączone ze swoją działalnością blogi, na których fachowcy starają się w sposób przystępny objaśnić podstawowe kwestie związane z oczyszczaniem uzębienia.

Popularyzacja wiedzy jest ważna, a wzrost świadomości w przyszłości wpłynie na dynamiczny rozwój rynku produktów do higieny jamy ustnej, taką mam przynajmniej nadzieję. Tymczasem wszystkich serdecznie zapraszam do odwiedzenia naszego punktu stacjonarnego Denthelp.pl, który jest zlokalizowany w Centrum Handlowym Atrium Molo, ul. Mieszka I 73, 71-011 Szczecin.

Dziękujemy za rozmowę!

 

Centrum Handlowe Atrium Molo

Ul. Mieszka I 73, 71-011 Szczecin

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-sobota: 9-21

Niedziela: 10-20

Tel. 500 430 217

kontakt@denthelp.pl

https://denthelp.pl/

https://www.facebook.com/DenthelpMolo