Trwa wymiana elewacji CHR Galaxy. Wkrótce prace budowlane będą prowadzone do bardzo późnych godzin wieczornych.

Informację o wystąpieniu niedogodności rozesłano w piątek. W komunikacie CHR Galaxy czytamy, że „ze względów bezpieczeństwa prace na fragmencie nowej elewacji od strony pl. Rodła muszą być przeprowadzone w nocy”. Wszystkie działania mają odbywać się zgodnie z posiadanymi decyzjami. 

Roboty rozpoczną się wkrótce, po przygotowaniu odpowiedniego ciągu technologicznego. Jeżeli warunki atmosferyczne pozwolą, całość prac potrwa do godz. 22:00-23:00.

- Mieszkańców Szczecina serdecznie przepraszamy za niedogodności i jednocześnie zapewniamy, że trudności z tego tytułu będziemy starali się ograniczyć do minimum. W tym momencie jednak bezpieczeństwo pieszych i kierowców jest najważniejsze, stąd jesteśmy zobligowani do takiego sposobu realizacji inwestycji – mówi Mariusz Machnicki, dyrektor CHR Galaxy.

Elewacja na budynku szczecińskiego centrum wymieniana jest w związku z rozbudową obiektu. Będzie się składała z 9,2 tys. metrów kwadratowych szklanych okładzin, 1,5 tys. metrów kwadratowych okładzin włókno-cementowych i 300 metrów kwadratowych okładzin kamiennych. Całość uzupełni oświetlenie led. Tę część inwestycji realizuje firma DEFOR S.A., która w swoim portfolio ma elewacje Stadionu Narodowego w Warszawie czy stołecznych biurowców Q22 i Warsaw Spire. Zakończenie wszystkich prac wraz z otwarciem nowej części Galaxy planowane jest w listopadzie tego roku.

Po rozbudowie powierzchnia handlowa centrum zwiększy się do 60 tys. m. kw. Nazwy salonów, które ulokują się w nowej części galerii można znaleźć na ścianach oddzielających działającą część od placu budowy. Wiemy już, że znajdą się tam m.in.: jedna z najbardziej znanych amerykańskich „sieciówek” odzieżowych Forever 21, Cukiernia Sowa, Mohito, Aldo, Smyk, Duka, Reserved, Lavard, House, Giacomo Conti, Lancerto, Starbucks, Homla, Go Sport, Deichmann, Kubenz, Rossmann, Świat Zabawek, Maurizio Benttoni, Sizeer, K-Beauty101, Świat Książki.

Łączny koszt rozbudowy Galaxy to ok. 140 mln zł.