Dlaczego sala kameralna nazywana jest księżycową? Ile okien znajduje się w całym gmachu? Jakie światowe gwiazdy gościły na deskach sali symfonicznej? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można poznać podczas spaceru po „lodowym pałacu”. Przed rozpoczęciem wakacyjnej przerwy zwiedzanie budynku jest możliwe jest codziennie aż do piątku, 28 czerwca.

Okres wakacyjny w Filharmonii w Szczecinie, jak co roku, jest czasem przerwy od wydarzeń artystycznych.

– Przerwa nie oznacza jednak, że rozpędzona machina filharmoniczna przestaje pracować – wręcz przeciwnie. Poza programowaniem i planowaniem kolejnych koncertów, co roku dedykujemy wakacje pracom porządkowym i konserwatorski – wyjaśnia Katarzyna Plater-Zyberk, rzecznik prasowy instytucji. – Przez ponad miesiąc trwać będą przeglądy i konserwacja urządzeń techniki sceny, pranie, malowanie, czyszczenie i odkurzanie na co dzień niedostępnych przestrzeni, cyklinowanie czy olejowanie parkietów – wymienia.

Zanim jednak wakacyjne porządki rozpoczną się na dobre, Filharmonia zaprasza na ostatnie w tym sezonie zwiedzanie gmachu przy ul. Małopolskiej 48. Oprowadzanie z przewodnikiem zaplanowano codziennie od 24 do 28 czerwca w trzech turach: o godz. 13.00, 14.00 i 15.00. Zwiedzanie o godzinie 14.00 odbywa się w języku angielskim.

Każda wycieczka trwa około 40 minut. Trasa rozpoczyna się w holu Filharmonii i obejmuje projekcję filmu w sali kameralnej, salę symfoniczną, Poziom 4., a także sklep z pamiątkami i wydawnictwami. W zwiedzaniu Filharmonii mogą brać udział turyści indywidualni (małe grupy, rodziny). Nie jest konieczna rezerwacja miejsc. Oprowadzanie odbędzie się niezależnie od liczby chętnych, którzy zgłoszą się danego dnia. Bilet w cenie 5 zł można kupić na pół godziny przed każdą turą zwiedzania.

W przypadku grup liczniejszych niż 20 osób Filharmonia prosi o zgłoszenie pod adresem mailowym: zwiedzanie@filharmonia.szczecin.pl lub pod numerem telefonu: 48 91 431 07 27.

Okrzyknięty ikoną europejskiej architektury gmach ponownie będzie można zwiedzać pod koniec wakacji, tj. 14, 16, 21 – 23 oraz 28 – 30 sierpnia o godz. 13:00, 14:00 i 15:00.

W lipcu i sierpniu kasa Filharmonii będzie czynna od wtorku do piątku w godzinach 13:00-17:00. Galeria Poziom 4. będzie nieczynna w lipcu.