Ta nowa propozycja książkowa dla młodych czytelników zabierze ich w podróż dookoła świata, prezentując opowieści na temat różnych krajów, kultur i zwyczajów.

 

„Zielony latawiec. Przyjaźń przez 6 kontynentów” Julity Pasikowskiej-Kalicy to edukacyjna wycieczka, podczas której najmłodsi odnajdą odpowiedzi na pytania, skąd pochodzą dalmatyńczyki, który kraj ma aż trzy stolice lub kiedy utkano pierwszy dywan. W końcu postawi przed czytelnikami pytanie, czym jest przyjaźń?

Zastanawia się nad tym Ania, główna bohaterka. Dziewczynka postanawia wypuścić swój zielony latawiec, żeby poleciał w świat i wrócił do niej z opowieściami na temat różnych krajów, kultur i zwyczajów. Chce dowiedzieć się czegoś o tym, jak wygląda i jak bardzo różnorodna jest przyjaźń na innych kontynentach. Na stu stronach książki Zielony Latawiec przemierza ponad trzydzieści krajów. Dostrzega przyjaźnie między dziećmi, dorosłymi czy zwierzętami, a nawet te, które na pierwszy rzut oka trudno zdefiniować.

W tej bogato ilustrowanej książce dla dzieci znalazły się prace ponad 40 ilustratorów z całego świata. Wiodącą ilustratorką jest absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie - Aleksandra Szwajda.

W związku z pandemią lokalna księgarnia FiKa (al. Jana Pawła II 8) nie może zaoferować spotkania z twórcami w znanej czytelnikom formie. Dlatego wprowadza rotacyjne spotkania z autorkami książki. W najbliższą sobotę (19 września) w godz. 11:00 - 15:00 w księgarni będzie można spotkać Olę Szwajdę, być może również Julicie Pasikowskiej-Kalicy uda się dotrzeć do Szczecina. Na odwiedzających będą czekały elementy do przygotowania własnego latawca. O godz. 10:00 zaplanowano z kolei spotkanie online na Facebooku księgarni FiKa: https://www.facebook.com/FiKa.Szczecin/.