Smaki Meksyku, Chin, Gruzji, Hiszpanii – to tylko część kulinarnej uczty, na którą można wybrać się już w przyszły weekend. Na Łasztowni będzie królować dobre jedzenie.

W tym roku organizatorzy stawiają na jakość, różnorodność i bezpieczeństwo. Wystawcy, którzy biorą udział w Festiwalu Smaków Food Trucków działają z pasją i wkładają w swoje potrawy dużo serca. Są przekonani, że wysoka jakość składników to klucz do zadowolonych klientów.

Już dziś zapraszamy na Festiwal Smaków Food Trucków podczas „Pikniku nad Odrą”, 19 i 20 czerwca, w godzinach od 11-23 (sobota) i 11-19 (niedziela) na szczecińskiej Łasztowni.

Kiedy to dobra kuchnia przyjeżdża do nas, nie można przegapić takiej okazji!

Nie zabraknie burgerów w coraz to nowszych odsłonach, belgijskich frytek czy tradycyjnych zapiekanek. Znajdzie się również coś też dla tych, którzy chcieliby skosztować kuchni z odległych zakątków świata – pojawią się azjatyckie bułeczki baozi, węgierskie langosze, meksykańskie quesadille oraz tajskie wrapy. I jeszcze smaczek dla miłośników słodkości – churros z cukrem pudrem, owoce w czekoladzie i ciastka kominkowe zachwycą podniebienia szczecinian. A więc dostaniemy zarówno coś na obiad, jak i na poobiedni deser. Dorzućmy do tego piękny widok na Szczecin z Łasztowni i od razu weekend staje się lepszy.

Cały czas uważamy

– Ze względu na panującą pandemię, wszyscy wystawcy zobligowani są do przestrzegania panujących obostrzeń dotyczących gastronomii. Potrawy będą przygotowywane z zachowaniem reżimu sanitarnego. Strefa konsumpcyjna będzie rozłożona w sposób umożliwiający możliwie jak najmniej kontaktowe przebywanie na terenie wydarzenia. Stoły oraz elementy wspólne będą dezynfekowane na bieżąco. Do dyspozycji gości wydarzenia rozmieszczone zostaną płyny do dezynfekcji rąk. Uczestnicy powinni także mieć zasłonięte usta i nos poza czasem spożywania posiłków. Obowiązuje także zachowanie dystansu min. 1,5m w kolejkach do food trucków – przypominają organizatorzy.

KONKURS

Specjalnie dla czytelników portalu wSzczecinie.pl mamy do rozdania 4 bony do wykorzystania podczas Festiwalu Smaków Food Trucków. Co trzeba zrobić? Wystarczy dokończyć zdanie: „Lubię odwiedzać Festiwal Smaków Food Trucków, bo...” i przesłać odpowiedzi na adres konkurs@wszczecinie.pl. Na odpowiedzi czekamy do końca weekendu (tj. 13 czerwca) do końca dnia, do godz. 23:59.

Bony otrzymają 4 osoby, które udzielą najbardziej kreatywnych odpowiedzi. Ze zwycięzcami skontaktujemy się drogą mailową i poinformujemy, jak odebrać wygraną.