Po godzinie 12:00 policja otrzymała zgłoszenie o podłożeniu ładunku wybuchowego w Urzędzie Miasta Szczecina. Natychmiast podjęto decyzję o ewakuacji budynku. Niepokojących informacji jest jednak jeszcze więcej.

 

Jak informuje Paweł Pankau z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, funkcjonariusze prowadzą w urzędzie miasta szerokie działania, mające zweryfikować doniesienie, które trafiło do magistratu i na policję.

– Otrzymaliśmy informację o podłożonym ładunku wybuchowym. Na miejsce skierowano patrole i straż pożarną, oceniana jest także substancja nieznanego pochodzenia, która znalazła się w jednej z przesyłek do budynku urzędu miasta. Strażacy będą ją badać – mówi Pankau.

– Nasze działania polegają na zabezpieczeniu terenu i czekaniu na dalsze dyspozycje, pirotechnicy mają wejść do obiektu – dodaje Przemysław Majer ze Straży Pożarnej w Szczecinie.

Jak udało nam się ustalić, na miejscu jest 8 zastępów straży pożarnej. Budynek urzędu został odgrodzony taśmą i pilnuje go policja. Pracownicy magistratu zostali ewakuowani i przebywają na wysokości fontanny Bartłomiejki oraz w okolicach ulicy Odrowąża.

Jak chwilę po godzinie 14:00 poinformował Prezydent Szczecina Piotr Krzystek, w piątek żadnych spraw w urzędzie miasta nie da się już załatwić.

„Szanowni Państwo, niestety piątek nie zakończy się normalnie. Do urzędu dotarła informacja o potencjalnie niebezpiecznej przesyłce. Trwa akcja służb, a pracownicy zostali wezwani do opuszczenia budynku. Dziś niestety już żadnych spraw nie uda się załatwić” – napisał prezydent na swoim Facebooku.