Wygodne krzesło jest doskonałym sposobem na zapewnienie sobie komfortu pracy. Szczególnie jeśli mowa o pracy biurowej. Dowiedzmy się, jak wybrać fotel, który pozwoli na zachowanie ergonomicznej postawy przez cały dzień.

Coraz więcej osób pracuje obecnie przy komputerze. Jest to jedno z podstawowych narzędzi podczas wykonywania zawodowych obowiązków. Praca siedząca przeważnie nie ma jednak pozytywnego wpływu na nasze zdrowie. Niestety, jest wręcz przeciwnie. Spędzanie całego dnia w biurze przed komputerem skutkuje często przewlekłymi bólami pleców, kończyn, a także pojawieniem się problemów związanych z krążeniem. Aby temu zapobiec, coraz częściej w biurach dba się o zachowanie ergonomii pracy. Mówiąc w dużym skrócie, są to wszelkie działania mające na celu zapewnienie warunków dostosowanych do możliwości fizycznych i psychicznych pracownika. Jednym z najważniejszych warunków utrzymania ergonomii, jest kupno odpowiedniego krzesła do pracy. Na co zwrócić uwagę przy jego kupnie? Jakie krzesło biurowe wybrać?

Ergonomiczne krzesło — opcja regulacji

Jednym z najważniejszych warunków, które umożliwiają zachowanie ergonomii pracy, jest możliwość dostosowania parametrów krzesła do indywidualnych preferencji. W biurach jest to zazwyczaj trudne zadanie. W końcu kupowanie innego krzesła dla każdego z pracowników nie wchodzi w grę. Dlatego też w przestrzeni biurowej szczególnie dobrze sprawdzą się krzesła dające możliwość regulacji. Im więcej opcji konfiguracji, tym lepiej.

 

Każde krzesło biurowe powinno zapewniać możliwość regulacji wysokości. To absolutna podstawa. Dobrze, jeśli daje także opcję dostosowania nachylenia oparcia, a nawet samego siedziska. Dużym atutem są także podłokietniki z funkcją regulacji wysokości. Dzięki temu każdy pracownik będzie mógł swobodnie dopasować ustawienie krzesła do swych potrzeb.

Krzesło do pracy — odpowiednia budowa

Krzesła do pracy dostępne są obecnie w wielu wariantach. W sklepach takich jak https://www.ajprodukty.pl/meble-biurowe/krzesla-biurowe/6205400.wf znajdziemy ogromny wybór wśród modeli pozwalających zachować nam ergonomię. Jeśli jednak zastanawiamy się, jakie krzesło do pracy biurowej wybrać i jaki model sprawdzi się najlepiej, to koniecznie przy wyborze zwróćmy uwagę na jego budowę. Siedzisko takiego fotela powinno być odpowiednio wyprofilowane. Oparcie natomiast właściwie podtrzymywać zarówno plecy, jak i kark. Świetnie sprawdzi się na przykład krzesło z zagłówkiem. Warto mieć też na uwadze materiał. Ważne, by zapewniał on przepływ powietrza i był łatwy w czyszczeniu.