Prezes IKEA w Polsce, Carolina Garcia Gomez odwiedziła dziś Szczecin. – Rozmawialiśmy m.in. o aktualnym postępie prac oraz rozwiązaniach komunikacyjnych. Ustalenia trwają – napisał na Facebooku prezydent Piotr Krzystek.

"Ulica Mieszka I nie będzie zakorkowana"

Informacja prezydenta Szczecina po spotkaniu z Caroliną Garcią Gomez była bardzo lakoniczna. Więcej na temat możliwych rozwiązań komunikacyjnych mówił w naszym wtorkowym programie "Studio wSzczecinie.pl" zastępca prezydenta Michał Przepiera.

– IKEA się buduje. Ta inwestycja od strony inwestora przebiega sprawnie. Koncept jest niestandardowy, to nie będzie klasyczny sklep. Będziemy usatysfakcjonowani jako klienci – mówił Przepiera, przyznając jednocześnie, że ulokowanie tak wielkiej galerii handlowej w okolicach ul. Mieszka I i biegnącej obok drogi krajowej, może przyczynić się do poważnych problemów komunikacyjnych: – Do tego obiektu musi być odpowiedni dostęp drogowy i komunikacyjny. Powstanie IKEA nie może być powodem utrudnień drogowych. Są rozwiązania techniczne, które pokazują jak rozwiązać ten problem. Ulica Mieszka I nie będzie zakorkowana, tak jak przejeżdżamy teraz, tak chcemy, by w podobnym stopniu odbywało się to po otwarciu inwestycji.


Wkrótce ruszy rekrutacja

O powstaniu sklepu IKEA w Szczecinie mówi się od kilkunastu lat. Wcześniej typowano, że obiekt zostanie wybudowany w Ustowie. Michał Przepiera w programie "Studio wSzczecinie.pl" przyznał, że proces przekonywania do inwestycji trochę trwał. Przeważyły względy rozwojowe.

– IKEA ma pewną strategię. Władze miasta uczestniczyły w dyskusjach, ale nie chcemy przypisywać wielkich zasług. Naszym zadaniem było pokazanie walorów Szczecina i przedstawienie nas jako miasta atrakcyjnego – mówił zastępca prezydenta Szczecina.

Szczecińska IKEA ma mieć 29 tys. m kw. powierzchni. Będzie to 12. sklep tej szwedzkiej marki w Polsce. Inwestycja będzie gotowa w 2021 roku. Rekrutacja pracowników ma się rozpocząć za kilka tygodni.