Do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Przyjaźni zaprasza w sobotę, 31 lipca, Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Impreza rozpocznie się o godzinie 12:00 na Jasnych Błoniach.

 

Głównym punktem programu będzie wspólne malowanie i ozdabianie latawców, które później zostaną wypuszczone w powietrze przez uczestników imprezy. Na miejscu pracownicy CIR zapewnią wszystko co będzie potrzebne do stworzenia wyjątkowych i pięknych latawców.

Podczas spotkania będzie można także okazać wsparcie dwóm braciom – Kajetanowi i Tymonowi - którzy wspólnie walczą z nieuleczalną chorobą genetyczną – adrenoleukodystrofią. Najczęściej dotyka ona chłopców i mężczyzn. Choroba niszczy mielinę, czyli warstwę osłaniającą komórki nerwowe znajdujące się w mózgu. Chłopcy są już po operacji przeszczepu szpiku kostnego, ale ciągle wymagają wsparcia. Będzie można je okazać, wykonując selfie w specjalnie przygotowanej do tego ramce. Chłopcy są podopiecznymi Fundacji Serce dla Maluszka. Więcej o możliwości wsparcia można przeczytać na stronie Fundacji: https://sercadlamaluszka.pl/nasi-podopieczni/kajetan-i-tymon-jaz