Tak Szczecin wygląda najpiękniej – z żaglowcami zacumowanymi przy nabrzeżach. Wystartowała wyczekiwana impreza, na którą wielu czekało. Przed nami kilka dni pełne atrakcji.


Trzy dni pełne koncertów

Na odwiedzających Żagle 2021 czekają aż cztery sceny koncertowe: na Łasztowni, Wyspie Grodzkiej i przy pomniku Centaura. Po drugiej stronie Odry w piątek wieczorem wystąpili m.in. Michał Grobelny i zespół Tragarze.


Coś dla tych, którzy szukają większych emocji

Żagle 2021 to nie tylko przepiękne jednostki, które cumują przy nabrzeżu, ale też wyśmienita zabawą, którą gwarantuje Holiday Park – wesołe miasteczko, które zaprasza na największe koło widokowe w Polsce! – Przy żaglach jest spokój, dostojny wygląd, a w naszym parku jest szał, adrenalina i poczucie zupełnie innej rzeczywistości – mówi Mariusz Gurgul z Holiday Park. – Jest Wheel of Szczecin, największe koło widokowe w Polsce, są dwie 80-metrowe wieże, z czego jedna jest jedyną mobilną na świecie z opadającymi fotelikami w dół. To jest pełne ekstremum z prędkością przyciągania ziemskiego. Jest 80-metrowa karuzela. No i trzeba wspomnieć o Vmaxxie: 55-metrowe śmigło i 110 prędkości obrotowej. Jak się zejdzie z tej karuzeli, to nie wiadomo, w którą stronę iść. To są najmocniejsze, ekstremalne wrażenia. Ale ci, którzy wesołe miasteczko chcą odwiedzić ze swoimi dziećmi, też znajdzie się wiele atrakcji: samochodziki, które zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, czy karuzela ze słoniami, z której można podziwiać szczecińskie widoki.


Strefa dziecięca pełna atrakcji

W strefie dziecięcej czekają atrakcje nie tylko dla najmłodszych, ale dla całych rodzin. Można spróbować swoich sił w jodze na deskach.

– Mamy stanowisko, w którym rozwijamy kreatywność dzieci. Nie tylko dla dzieci, ale dla całych rodzin. Jesteśmy po to, żeby wszystkich wprowadzać w fajnie aktywności – mówią animatorzy ze strefy am ze strefy atrakcji wodno-sportowych. – Zapraszamy jutro, na lądzie i w basenie będzie joga.

– Animujemy dzieci na scenie, robimy atrakcje w tle. Są wielkie bańki, baloniki, brokatowe tatuaże – zachęca Katarzyna Brzozowska z Malinowych Marzeń. Strefa Dzięcieca zaprasza do siebie w sobotę i niedzielę od godz. 12 do 20.

To impreza, na którą czekaliśmy

– Informacja o Żaglach 2021 przyjęła się pozytywnie. Wszyscy wyczekiwali tego wydarzenia. To jest kwestia marynarzy, żaglowców, młodzieży, która płynie, na różnych jednostkach. Właśnie wchodzi do naszego portu Pogoria, na której jest reprezentacja Szczecina. Robią paradę wantową. Niestety ze względu na wiatr nie mogła to być parada rejowa. Szczecińska młodzież bawi się, ale to jest przede wszystkim fantastyczny program edukacji morskiej, przeżycia przygody życia, doświadczenia, którego trudno zdobyć na lądzie – mówi Krzysztof Soska.

Portal wSzczecinie.pl zaprasza na relację z wydarzeń podczas Żagli 2021. Od godz. 16.30 z kamerą sprawdzamy, co ciekawego można robić na Wałach Chrobrago i na Łasztowni.