Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zatrzymali 42-latkę i jej znajomego. Kobieta jest podejrzana o to, że 10 lat temu zabiła swoje nowo narodzone dziecko, natomiast 66-latek pomagał jej w tym. Kobieta przyznała się do winy i usłyszała zarzut zabójstwa dziecka. Mężczyźnie postawiono natomiast zarzut pomocy w ukryciu zwłok.

Policjanci ze Szczecina w sierpniu ubiegłego roku otrzymali informację o kobiecie, która rzekomo zabiła swoje nowo narodzone dziecko.

- Informacje były bardzo szczątkowe, niemniej policjanci potraktowali wiadomość bardzo poważnie i pracowali nad ustaleniem konkretów – mówi asp. szt. Anna Gembala z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. - Ich nieustępliwość i profesjonalne podejście pozwoliły wkrótce na ustalenie danych kobiety i zebranie odpowiedniego materiału dowodowego. Na tej podstawie prokuratura mogła wszcząć śledztwo i przedstawić 42-latce zarzut zabójstwa dziecka. Kobieta przyznała się do czynu – informuje.

Zatrzymano również mężczyznę, który pomagał swojej znajomej w porzuceniu zwłok. 66-latek usłyszał już zarzuty i ma zakaz opuszczania kraju. Natomiast kobieta została tymczasowo aresztowana.

Za zabójstwo dziecka 42-letniej mieszkance Szczecina może grozić do 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego więzienia. Sąd weźmie również pod uwagę wcześniejszą przeszłość kryminalną kobiety.