Tym razem na Niebuszewie. Zmiany w ruchu będą wprowadzane już od najbliższego wtorku, 2 października.

Pierwsze nowe rondo powstanie na skrzyżowaniu ulic Niemcewicza i Kadłubka. Wielkością ma być zbliżone do tego na skrzyżowaniu ul. Słowackiego, Zaleskiego i Papieża Pawła IV.

Trochę większe rondo powstanie u zbiegu ulic Cyryla i Metodego, Boguchwały i Niemcewicza. W obu miejscach zamontowana zostanie gumowa, wyniesiona, przejezdna wyspa centralna.

To nie koniec zmian na Niebuszewie. Na początku tygodnia drogowcy rozpoczną wprowadzanie zmian w organizacji ruchu w ciągu ulic Dembowskiego, Niemcewicza i Kadłubka na odcinku od ul. Ofiar Oświęcimia do ul. Niemcewicza. Zmiany mają zwiększyć bezpieczeństwo pieszych i uporządkować parkowanie w tym rejonie. Wyznaczone zostaną miejsca postojowe, a przed przejściami dla pieszych pojawią się słupki blokujące i azyle poprawiające bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. W sumie na tym odcinku drogowcy zamontują 40 słupków przeszkodowych, 108 słupków blokujących i 132 elementy stanowiące azyle dla pieszych.

Wprowadzanie zmian rozpocznie się po południu 2 października i w zależności od warunków atmosferycznych potrwa od 7 do 10 dni. Prace wykonywane będą w dzień i w nocy. Jak informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM, drogowców spotkamy najpierw na ulicy Dembowskiego i Niemcewicza, następnie na ulicy Kadłubka (od ul. Ofiar Oświęcimia do ul. Niemcewicza). Na końcu wprowadzone zostaną zmiany na skrzyżowaniach ulic Niemcewicza, Kadłubka oraz Cyryla i Metodego z Boguchwały i Niemcewicza.

Rondo też przy Głębokim

Od najbliższego poniedziałku, 1 października, ruch okrężny ponownie będzie obowiązywał na skrzyżowaniu ulic Miodowej, Kupczyka i Zegadłowicza przy Jeziorze Głębokie. – Takie rozwiązanie poprawia płynność ruchu szczególnie w czasie szczytów komunikacyjnych – tłumaczy ZDiTM.

Służby proszą o wyrozumiałość w stosunku do pracowników wykonujących pracę na drodze i stosowanie się do czasowych znaków związanych z wprowadzeniem nowych organizacji ruchu. – Apelujemy o szczególną ostrożność w ciągu pierwszych dni obowiązywania nowej czasowej organizacji ruchu – mówi Pieczyńska.