Wirtualna rzeczywistość, strefy z grami i programowaniem, drukowanie 3D, konkursy. Zapowiada się niezwykle ciekawy weekend w Galerii Handlowej Turzyn. 21 i 22 lutego zaplanowano tu PixeLOVE szaleństwo rodem z najbardziej popularnych gier komputerowych – Minecraft, Snake, LEGO Worlds i Roblox. Tego nie można przegapić!

PixeLOVE szaleństwo w Galerii Handlowej Turzyn to doskonała okazja, by przekonać się, że gry komputerowe służą nie tylko rozrywce. Najmłodsi będą mogli rozwijać twórcze myślenie, poznawać podstawy programowania poprzez zabawę oraz odkrywać wirtualną rzeczywistość i świat 3D, który można stworzyć w programie MinecraftEdu.

W oba dni na odwiedzających Galerię Turzyn będą czekały liczne atrakcje, a wśród nich:

– strefa główna z konkursami wiedzy o Minecraft,

– strefa z goglami VR, gdzie będzie można przenieść się do wirtualnego świata,

– strefa PC, w której uczestnicy mogą zagrać dla zabawy lub spróbować programowania w najpopularniejszym tytule, jakim jest Minecraft,

– strefa kreatywna, gdzie będzie można zmaterializować swoje marzenia z drukarkami 3D oraz wyczarować arcydzieło z użyciem pisaków 3D,

– strefa zabawy, w której będzie można pograć m.in. w Roblox czy Lego Worlds,

– strefa malucha z grami edukacyjnymi, rysowaniem i tworzeniem.

Organizatorzy zapraszają graczy w różnym wieku, miłośników Minecraft oraz wszystkich głodnych komputerowej wiedzy.

PixeLOVE szaleństwo w Galerii Handlowej Turzyn odbędzie się w piątek i sobotę, 21 i 22 lutego, w godz. 10:00-20:00. Wydarzenie będzie miało miejsce w przestrzeni Roofa na pierwszym piętrze galerii (w pobliżu salonu Reserved). Wstęp jest bezpłatny!

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/2668192120078580/