Dwa dni różnorodnej i nieprzeciętnej muzyki. Artyści u progu kariery, i ci już z ugruntowaną pozycją rynkową. Muzyka grana w undergroundowych realiach oraz w ogromnej hali widowiskowej. 12. edycja Festiwalu Młodych Talentów startuje w najbliższy piątek, 12 października!

Pierwszy dzień Festiwalu Młodych Talentów to przegląd nowości na polskiej scenie muzycznej. W piątek, 12 października, w klubie K4 (ul. Kolumba 4) usłyszymy 10 najciekawszych zespołów konkursowych wyłonionych przez Katarzynę Nosowską oraz projekty o wybitnie kobiecym charakterze: niXes, Rosalie. oraz DJ Facheroia.

Muzyczny maraton rozpocznie się o godz. 18:00 od przesłuchań konkursowych. Na scenie przed publicznością i jury z Katarzyną Nosowską na czele wystąpi 10 najlepszych kapel wyłonionych spośród 300 zgłoszeń z całego kraju: Brodacze (Poznań), Distant Nights (Wrocław), Dziewczęta (Kraków), The Fluorescence (Wrocław), Hope Leslie (Poznań), Hurrockaine (Katowice), Hussain Kamil (Warszawa), Hyper Son (Kraków), Mona Polaski (Łódź) oraz Para (Warszawa). Wykonawcy zawalczą o nagrody Kayaxu i Szczecińskiej Agencji Artystycznej oraz możliwość występu na finałowym koncercie dzień później w Netto Arenie.

Muzyczny wieczór zwieńczą występy m.in. niXes, zespołu utworzonego przez Anię Rusowicz, Kubę Galińskiego i Huberta Gasiula, łączącego elektronikę i rock psychodelicznego. Trio ma na koncie jedną, wydaną rok temu płytę, a na niej znalazły się znane dobrze z radia utwory "Hole in the Universe" i "Circles”. Drugą gwiazdą pierwszego dnia FMT będzie Rosalie, urodzona w Berlinie artystka reprezentująca gatunek r&b, nominowana w tym roku do Fryderyka. Usłyszymy też klubowy set, który przygotuje urodzona na Krymie DJ Facheroia.

Wielki finał w Netto Arenie

Drugi dzień Festiwalu Młodych Talentów to wielki finał w Netto Arenie. Na scenie zaprezentuje się trzech finalistów konkursu. Werdykt o tym, kto zostanie zwycięzcą 12. edycji konkursu, ogłosi sama przewodnicząca jury – Katarzyna Nosowska. Młodzi wykonawcy będą mieli okazję zagrać na jednej scenie z uznanymi już gwiazdami polskiej muzyki - Kayah, Brodką, Pauliną Przybysz, Darią Zawiałow i Anią Rusowicz – które zaprezentują się w ramach ogólnopolskiej trasy koncertowej „Women’s Voices”. Projekt akcentuje siłę i różnorodność kobiecej sceny artystycznej. Artystki wykonają swoje wybrane utwory w nowych aranżacjach zespołu Pauliny Przybysz, a także zaśpiewają wybrane przez nią covery.

Koncertowi towarzyszyć będzie strefa aktywności kulturalnych w holu Areny.

Na Facebooku na profilu Festiwalu Młodych Talentów w piątek, 12 października, prowadzona będzie transmisja z przesłuchań konkursowych, przeplatana wywiadami z uczestnikami konkursu, jurorami i gwiazdami wieczoru. W sobotę, 13 października, wyemitowany zostanie zaś kolejny odcinek „Rozmów w tramwaju”, w którym Robert Grabowski gościć będzie Paulinę Przybysz oraz Piotra Metza.

Szczegółowe informacje o FMT znajdują się na stronie www.festiwalmlodychtalentow.pl

Harmonogram:

Festiwal Młodych Talentów – Nowa Energia

piątek, 12 października 2018

godz. 18:00 - 02:00

Kolumba 4

Przesłuchania Konkursowe & kobiety mają głos: niXes, Rosalie., DJ Facheroia

Bilety do nabycia na stronie www.bilety.fm

sobota, 13 października 2018

godz. 16:30 - 22:30

Netto Arena

Wielki Finał & „Women’s Voices”: Kayah, Brodka, Paulina Przybysz, Daria Zawiałow, Ania Rusowicz

Bilety do nabycia na stronach: ebilet.pl i biletycjg24.pl