Muzyka grana na żywo wypełni w najbliższy weekend nadodrzańskie nabrzeża w centrum Szczecina. Przy Bulwarze Piastowskim pojawi się pływająca scena, na której w ciągu dwóch dni zaprezentuje się pięć zespołów, wśród nich m.in. Sklep z Ptasimi Piórami i Stary Szmugler.

Weekendowe koncerty na bulwarach to inicjatywa Centrum Żeglarskiego. Występy lokalnych muzyków mają umilić spacerowiczom ostatnie dni lata.

- Scena na wodzie zlokalizowana pomiędzy Mostem Długim a Trasą Zamkową sprawdziła się już przy finale regat The Tall Ships Races i Dniach Odry. Tym razem muzykowanie odbędzie się bez specjalnej okazji – mówi Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik prasowy miasta ds. żeglarstwa i turystyki. - Wiele zależy od pogody, ale wszystko wskazuje na to, że nie pokrzyżuje ona koncertowych planów – dodaje.

Koncerty zaplanowano w piątkowy i sobotni wieczór, 15 i 16 września. W oba dni początek o godz. 17:30. Wstęp wolny.

W piątek, 15 września, na scenie pojawią się aż trzy zespoły:
  • 17.30 – 18.30 > KLEZMAFON
  • 19.00 – 20.30 > STARY SZMUGLER
  • 21.00 – 22.00 > SKLEP Z PTASIMI PIÓRAMI
W sobotę, 16 września, zagrają z kolei:
  • 17.30 – 18.30 > EMERALD
  • 19.00 – 20.15 > AFTER BLUES
The Klezmafon – zespół wykonujący muzykę „world music” z elementami improwizacji. Muzyczne inspiracje czerpie z szeroko pojętych brzmień orientu.

Stary Szmugler
– powstał w 2002 roku. Założony przez członków grupy 'Kilwater' inspirował się muzyką z dawnych pokładów, a poszukiwanie nowych kierunków muzycznych pchnęło zespół w kierunku grania muzyki określanej jako 'folk-rock'.

Sklep z Ptasimi Piórami
– zagrał po raz pierwszy 8 marca 1978 roku w Szczecinie i do tej pory jest wizytówką kulturalną swojego miasta. Jego współtwórcą i liderem jest Ryszard Leoszewski – kompozytor, piosenkarz, pedagog, laureat Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin i jego Honorowy Ambasador. Każdy koncert zespołu, to niepowtarzalne spotkanie z radosną muzyką i mądrymi tekstami.

Emerald
– szczecińska grupa założona w 1991 roku, grająca muzykę z pogranicza folku, rocka i punk rocka. Ich styl wywodzi się z klimatów „barowych”, kojarzonych z takimi zespołami jak The Pogues czy The Mahones. Pierwsza albumy zespół zrealizował i wydał własnymi siłami, a następnie związał się ze szczecińską wytwórnią Jimmy Jazz Records.

After Blues – szczeciński duet, brzmiący co najmniej jak trio. Ponadprzeciętną wytrwałością pochwalić się mogą Leszek Piłat (bas, vocal, perkusja) i Waldemar Baranowski (gitara, instr. perkusyjne, vocal). Muzycy wypracowali własny muzyczny wizerunek – wysublimowany, oszczędnie grany blues w balladowej otoczce.