Uczestnicy rajdu wzdłuż Zalewu Szczecińskiego – 19. Rallye Stettiner Haff – w sobotę, 11 czerwca, dotrą do Szczecina. Zabytkowe samochody będzie można obejrzeć na dziedzińcu Muzeum Techniki i Komunikacji przy ul. Niemierzyńskiej (w godzinach 13.26-14.50).

 

W rajdzie startuje 40 załóg. Oprócz samochodów osobowych biorą w nim udział również ciężarówki i motocykle. Trasa prowadzi wzdłuż Zalewu Szczecińskiego: Eggesin – Meiersberg – Sarnow – Ferdinandshof – Eggesin – Meiersberg – Szczecin – Meiersberg – Mewegen – Ueckermünde – Eggesin. Łącznie do pokonania jest ok. 300 km.

Zabytkowe samochody pojawią się w Szczecinie w sobotę (11 czerwca) po godzinie 13. Najstarsze w stawce bmw pochodzi z 1939 roku. Będzie też skoda 202 z 1967 roku, czyli samochód załogi szczecińskiego muzeum – Rafała Lipeckiego (kierowca) i Stanisława Horoszko (pilot). Skoda będzie nowym eksponatem w powstającej w Szczecinie kolekcji samochodów z krajów socjalistycznych.

„Dodatkową atrakcją będą wzloty balonu na ogrzane powietrze. Balon promuje wspólny projekt unijny muzeów w Anklam i Szczecinie. W ramach projektu powstała książka „Historia techniki na Pomorzu” – dostępna bezpłatnie w kasie muzeum. Obsługujący balon Peer Wittig jest autorem rozdziału „Balony i sterowce na Pomorzu”. Balon będzie wzlatywał od godz. 13” – czytamy na stronie MTiK.

W związku z rajdem, parking muzeum będzie niedostępny dla zwiedzających do godziny 15.

Więcej informacji na stronie MTiK w Szczecinie: http://muzeumtechniki.eu/wydarzenia/1/rajd-na-dziedzincu/