Święta za nami, ale za nieco ponad tydzień rozpocznie się majówka, w którą tradycyjnie obchodzone będą Dni Gryfina. Wśród tegorocznych gwiazd m.in. zespoły Enej, Rezerwat oraz Kamil Bednarek. Wstęp na koncerty jak zawsze jest bezpłatny.

Dni Gryfina 2019 odbędą się między 1 a 3 maja 2019. Impreza będzie miała miejsce na Nabrzeżu Miejskim przy ul. Energetyków. Jej oficjalne otwarcie imprezy zaplanowano 1 maja o godz. 17:00. Tego dnia na scenie wystąpią m.in.: pochodzący ze Szczecina wokalista Michał Grobelny, wielka dama polskiej piosenki Halina Frąckowiak oraz zespół 4Dreamers, pierwszy tak rozpoznawalny boysband na polskim rynku muzycznym od czasu grupy Just 5. Największą gwiazdą środowego wieczoru będzie Kamil Bednarek, którego występ rozpocznie się około godz. 21:00.

2 maja koncerty na gryfińskiej scenie wystartują już o 16:00. Na początek zaprezentują się kapele ludowe Borzymianka oraz Gardnianki. Od godz. 18:00 sceną zawładnie legenda polskiego rocka – grupa Rezerwat. Następnie usłyszymy jeden z najbardziej znanych zespołów z Litwy, czyli Colours of Bubbles, a na finał, około 21:00, zagra znana i uwielbiana grupa Enej.

Ostatni dzień to święto sportu. 3 maja w samo południe rozpocznie się V Gryfiński Transgraniczny Festiwal Biegowy, którego uczestnicy będą rywalizować w ramach półmaratonu i biegu na 10 km.

W programie tegorocznych Dni Gryfina znalazło się także sporo wydarzeń towarzyszących. To m.in.: międzynarodowy turniej szachowy, zawody sportowe, ogólnopolskie regaty kajakowe czy zawody wędkarskie. Na mieszkańców i turystów czekać też będzie lunapark, który przyjedzie do Gryfina z Czech.

Warto zaznaczyć, że 1 i 2 maja, po zakończeniu koncertów, uruchomione zostaną specjalne pociągi na trasie Gryfino – Szczecin. Ich odjazd zaplanowano o godz. 23:50, a przyjazd od Szczecina 11 minut po północy.

Organizatorami Dni Gryfina są Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie, Gryfiński Dom Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji.

 

PROGRAM DNI GRYFINA 2019

1 maja (środa)

godz. 16:00 Amatorski blok artystyczny: Studio Piosenki GDK Piotra Ostrowskiego (wokaliści: Gabriela Gos, Agata Lis, Krzysztof Wojtiuk), Pracownia Muzyczna GDK Jolanty Romanowskiej (zespoły: An-Na, Cantare, Teens), Studio Taneczno-Artystyczne Hipnosic

godz. 17:00 MICHAŁ GROBELNY | OFICJALNE OTWARCIE IMPREZY

godz. 18:00 HALINA FRĄCKOWIAK |4DREAMERS

godz. 21:00 KAMIL BEDNAREK

2 maja (czwartek)

godz. 16:00 Kapele ludowe: Borzymianka | Gardnianki

godz. 18:00 REZERWAT | COLOURS OF BUBBLES (Litwa)

godz. 21:00 ENEJ

3 maja (piątek)

godz. 12:00 V GRYFIŃSKI TRANSGRANICZNY FESTIWAL BIEGOWY: bieg na 10 km oraz bieg na 21,097 km (półmaraton)

Szczegóły na stronie http://dnigryfina.gdk.com.pl