Sezon na Arkonce startuje już w najbliższy piątek, 1 czerwca. W związku z remontem ul. Arkońskiej i utrudnionym dostępem do kąpieliska miasto uruchamia specjalną linię, która będzie za darmo wozić mieszkańców na trasie Netto Arena – Arkonka.

Od kilku miesięcy trawa przebudowa ul. Arkońskiej i skrzyżowania z al. Wojska Polskiego. W związku z tym bezpośredni dojazd autem do Arkonki jest niemożliwy. Najbliższy parking, na którym kierowcy mogą zostawić swoje samochody znajduje się przy hali Netto Arena przy ul. Szafera.

– By ułatwić mieszkańcom dotarcie pod bramy „szczecińskiej Majorki” uruchomiona zostanie bezpłatna linia autobusowa – poinformował dziś Andrzej Kus, rzecznik prasowy miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska.

Autobus będzie kursował na trasie Netto Arena – Arkonka. Na początku, tj. od 1 do 23 czerwca 2018 pojazd będzie dostępny na telefon.

– Na parkingu Netto Areny - przy fontannie - zlokalizowany będzie oznaczony przystanek, z którego odjeżdżał będzie oklejony pojazd. Na przystanku będzie można znaleźć numer telefonu, pod który zadzwonimy i przyjedzie po nas kierowca – wyjasnia Kus.

Od 23 czerwca bus będzie kursował regularnie. Z parkingu przy Netto Arenie będzie odjeżdżał co 20 minut i w takich samych odstępach czasowych jeździł na trasie powrotnej.

Otwarcie Arkonki 1 czerwca

Kąpielisko zostanie udostępnione mieszkańcom w piątek, 1 czerwca, o godz. 10:00.

W czerwcu Arkonka będzie otwarta od poniedziałku do czwartku do godz. 20:00, a w weekendy do godz. 21:00. W lipcu w każdy dzień z kąpieliska będzie można korzystać do godz. 21:00, a w sierpniu i wrześniu do godz. 20:00. Wstępna data zakończenia sezonu to 3 września.

Cennik biletów pozostaje taki sam jak w latach poprzednich. Dzieci do 6. roku życia na teren kompleksu wejdą bezpłatnie. Dzieci od 6. do 13. roku życia zapłacą złotówkę. Bilet ulgowy dla dzieci powyżej 13. roku życia, a także studentów, emerytów i rencistów kosztuje 5 złotych. Bilet normalny to koszt 10 złotych.