Do 15 września zainteresowani uczniowie szczecińskich szkół średnich mogą zgłaszać chęć udziału w edukacyjnym programie homeStarter. W ramach projektu pracownicy home.pl nauczą młodzież podstaw programowania, testowania, grafiki i marketingu. Zajęcia rozpoczną się w październiku i potrwają do marca przyszłego roku. Program jest darmowy.

homeStarter to program skierowany do uczniów szczecińskich szkół średnich. Jego celem jest pomoc młodzieży w odnalezieniu odpowiedzi na pytanie, co robić po skończeniu szkoły?

Uważam, że każda firma, w myśl społecznej odpowiedzialności biznesu, powinna dzielić się doświadczeniem i umiejętnościami swoich specjalistów – mówi Anna Misko, dyrektor działu HR w home.pl. – Chcemy uczyć młodych ludzi tego, czego sami uczyliśmy się przez wiele lat. Mamy nadzieję, że homeStarter pomoże im podjąć decyzję, co robić w przyszłości, jakie wybrać studia, w jakiej branży pracować.

W pierwszej, ubiegłorocznej edycji programu wzięło udział 36 uczniów, którzy regularnie spotykali się z testerami, programistami i marketingowcami pracującymi na co dzień w home.pl. Po zakończeniu szkoleń uczniowie oceniali program w anonimowych ankietach. Pisali w nich m.in.:

Podczas projektu nie zabrakło niczego. Jedyną radą, jaką mogę się podzielić, jest: „Róbcie to nadal, bo dobrze wam to wychodzi”.

Osobiście uwielbiałam zajęcia z zakresu kompetencji miękkich. Poznawanie siebie oraz nauka o mocy słów to było coś, czego powinni uczyć w szkołach.

Bardzo przydatna wiedza dotyczyła kolorów osobowości. Na nowo spojrzałem na kreatywność i jej aspekty. Wiedza dotycząca pracodawcy i pracownika na pewno przyda się w przyszłości.

W tegorocznej edycji homeStartera będą realizowane cztery kierunki szkoleń:

  • programowanie frontend – nauka tworzenia stron WWW,

  • testowanie bez tajemnic – szkolenie dot. tajników pracy testerów aplikacji i oprogramowania,

  • marketing online i social media – ścieżka związana ze skuteczną promocją i sprzedażą w sieci,

  • grafika komputerowa – kurs tworzenia grafik na potrzeby Internetu.

Każdy z kierunków zostanie wzbogacony o warsztaty rozwoju kompetencji miękkich prowadzone przez HR-owców home.pl.

Do udziału w programie zakwalifikuje się łącznie 48 młodych osób, które będą gotowe zaangażować się w zdobywanie wiedzy. Motywacja uczniów jest tym bardziej istotna, że zajęcia będą odbywały się regularnie, raz w tygodniu, w godzinach popołudniowych (od ok. 16.00 do 19.00). Początkowo zapewne w formie zdalnej, ale – w zależności od sytuacji epidemicznej – rozważana będzie możliwość spotkań także w siedzibie firmy przy ul. Zbożowej w Szczecinie.

Chętni do udziału w programie mogą do 15 września wypełnić ankietę zgłoszeniową dostępną na stronie internetowej https://akademia.home.pl/homestarter/. Zainteresowani znajdą tam także szczegółowy plan szkoleń na wszystkich kierunkach wraz z harmonogramem.

Uczestnictwo w programie jest całkowicie bezpłatne.

Podsumowanie wideo pierwszej edycji:

home.pl to największy dostawca usług internetowych w Polsce. Specjalizuje się w rejestracji domen internetowych, udostępnianiu hostingów dla serwisów WWW, utrzymywaniu kont poczty elektronicznej, współtworzeniu sklepów on-line, dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań w postaci aplikacji internetowych. Firma zatrudnia ponad 300 osób, a jej siedzibą od zawsze jest Szczecin.