W województwie zachodniopomorskim jest mnóstwo firm, które są bardzo znane w kraju i Europie, a niekoniecznie w regionie. Warto dodać, że młodzi mieszkańcy Pomorza Zachodniego nie muszą wyjeżdżać na studia do innych województw, aby w nich pracować, bowiem w Szczecinie czeka na nich bogata oferta edukacyjna. – Na doktorat trafiłam do Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego i tam rozpoczęła się moja kariera. Dostałam propozycję udziału w stażu naukowym w Stanach Zjednoczonych - podkreśla doktor nauk medycznych Katarzyna Sielatycka, specjalistka cytometrii przepływowej w laboratorium SanProbi.

Klaudia Podgórska jest specjalistką ds. marketingu w szczecińskim oddziale firmy PM Services. Studiowała zarządzanie na Uniwersytecie Szczecińskim i jak podkreśla “to nie był akt masochizmu tylko dobrze przemyślana decyzja”.

- PM Services to firma, która zajmuje się szeroko pojętym konsultingiem w branży budowlanej. To, że tu jestem, to wypadkowa wielu moich działalności, w tym na Uniwersytecie Szczecińskim. Oprócz studiowania, byłam również członkiem Koła Naukowego Biznes Innowacje Networking – dodaje. Dodajmy, że w Szczecinie znajduje się również firma Sanprobi, która zajmuje się produkcją probiotyków. W stolicy Pomorza Zachodniego znajduje się również laboratorium firmy, które jako jedno z nielicznych w Polsce zajmuje się kompleksowo mikrobiotą. Warto dodać, że Sanprobi prowadzi liczne badania angażując w nie badaczy z ośrodków naukowych polskich i zagranicznych. Współpracuje m.in. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym, Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu, Uniwersytetem Jagiellońskim, Śląskim Uniwersytetem Medycznym, Warszawskim Uniwersytetem Medycznym.

- Miałam styczność z każdą uczelnią w Szczecinie. Studiowałam fizykę medyczną na Uniwersytecie Szczecińskim i biotechnologię na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym. Na doktorat trafiłam do Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego i tam rozpoczęła się moja kariera. Dostałam propozycję udziału w stażu naukowym w Stanach Zjednoczonych – dodaje doktor nauk medycznych Katarzyna Sielatycka, specjalistka cytometrii przepływowej laboratorium Sanprobi.