Do tragicznego zderzenia samochodu ciężarowego z pociągiem pasażerskim doszło na przejeździe w miejscowości Daleszewo na linii Szczecin Podjuchy – Daleszewo Gryfińskie.

Do wypadku doszło dziś około godziny 13:00. Ciężarówka zderzyła się z pociągiem pasażerskim relacji Szczecin Główny – Zielona Góra na niestrzeżonym przejeździe kolejowo - drogowym.

W wyniku zderzenia jedna osoba zmarła - to kierowca ciężarówki. Jest też 7 osób poszkodowanych, w tym maszynista i kierownik pociągu. Na miejscu trwa akcja ratownicza.

Trasa Kostrzyn – Szczecin jest czasowo nieprzejezdna. Uszkodzone są tor, słupy wsporcze i sieć trakcyjna. W wyniku wypadku ciężarówka została zniszczona, pociąg również uległ uszkodzeniu. Teren jest zabezpieczony.

Jak informuje Mirosław Siemieniec z PKP Polskich Linii Kolejowych, organizowane są działania związane z zapewnieniem przejazdu pasażerom zatrzymanego pociągu.

Wprowadzona będzie zastępcza komunikacja autobusowa na trasie Szczecin – Gryfino. Do północy zmiany dotyczą kursowania 20 pociągów Przewozów Regionalnych i 4 PKP IC.

Na miejsce skierowany został także pociąg kolejowego ratownictwa technicznego. Okoliczności zdarzenia ustali specjalna komisja.