Pierwotnie otwarcie kompleksu Kids Arena zapowiadano na luty, ale te plany pokrzyżowała mroźna pogoda. - Sądzimy, że pierwszych gości będziemy mogli przyjąć pod koniec marca – informuje Andrzej Tęgi z One Globe Group, firmy która jest inwestorem i wyłącznym właścicielem całego przedsięwzięcia.

Przy ul. Ofiar Oświęcimia, na działce dzierżawionej od C.H.U. Manhattan, stanie 16 namiotów sferycznych firmy Freedomes, znanych między innymi z hollywoodzkiego „Marsjanina”. Ich łączna powierzchnia wyniesie cztery tys. metrów kwadratowych, a dwie największe struktury będą miały aż piętnaście metrów wysokości. W ich wnętrzu na całe rodziny czekać będą atrakcje jednego z największych w Polsce parków rozrywki. Kiedy futurystyczne białe kopuły pojawią się przy Manhattanie?

- Obecnie jesteśmy na etapie kontynuowania wylewania betonu pod fundamenty, na których stać będą namioty sferyczne. Dziewięć z szesnastu takich fundamentów jest już gotowych i są one właśnie przygotowywane do stawiania namiotów. W czwartek wbite zostały kotwy pod pierwszy z nich, który powinien być lada moment gotowy – mówi Andrzej Tęgi. - Niestety, w ostatnich tygodniach było zaledwie kilka dni, gdy temperatura podniosła się powyżej zera. Przy minusowych temperaturach beton nie schnie tak, jak trzeba, dlatego jego wylewanie nie ma żadnego sensu. Czekamy na ocieplenie, by móc kontynuować dalszą wylewkę. Zakończenie prac budowlanych planujemy na koniec lutego, najpóźniej początek marca.

 


W parku stanie 16 namiotów sferycznych od Freedomes. / materiały prasowe

Atrakcje mają dać efekt „WOW”

Inwestor zapowiada, że na gości Rodzinnego Parku Rozrywki Kids Arena czekać będą niepowtarzalne i niespotykane dotąd w Polsce atrakcje. Na razie wiemy, że powstanie tam m.in. „małpi gaj” w kształcie zamku, tory przeszkód, zjeżdżalnie i park trampolinowy. Większość atrakcji wciąż pozostaje jednak nieznana.

- Chcemy je zachować w tajemnicy do dnia otwarcia Kids Areny, aby goście, którzy nas odwiedzą, do ostatniej chwili niewiedzący, co ich czeka, byli pod prawdziwym wrażeniem naszej oferty. Mówiąc wprost – chodzi nam o uzyskanie tzw. efektu „WOW” – tłumaczy Andrzej Tęgi i zaznacza, że coś dla siebie znajdą w parku również dorośli. - Będzie naprawdę cała masa atrakcji, nie tylko dla najmłodszych. Tory przeszkód, „obiekty” do wspinania się – to wszystko oraz wiele, wiele więcej.

Pierwsze takie kino w Szczecinie

W kompleksie znajdzie się również restauracja i wyjątkowe, nie tylko w skali Szczecina, kino. Będzie to kino sferyczne, w którym obraz wyświetlany jest z kilku projektorów jednocześnie we wszystkich kierunkach, dając efekt 360 stopni.

- Widzowie, znajdujący się we wnętrzu sferycznej kopuły, są dosłownie w samym centrum wydarzeń. Wrażenia z takiego seansu są naprawdę niesamowite. Zgodnie z naszymi informacjami, kin sferycznych w całej Europie jest bardzo niewiele. Podobny efekt jest możliwy do uzyskania jedynie w planetarium –zaznacza Andrzej Tęgi.

Wkrótce ma ruszyć strona internetowa parku rozrywki: kidsarena.pl.