Już w najbliższy piątek po południu (12 lipca) wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu w pobliżu budowy węzła Łękno. Tym razem na ul. Słowackiego.

Czasowa organizacja ruchu wprowadzona zostanie na ul. Słowackiego na odcinku od ul. Żupańskiego do ul. Zaleskiego. W związku z budową kanalizacji deszczowej na tym odcinku obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy. Ruch dwukierunkowy zostanie zachowany wyłącznie dla pojazdów komunikacji miejskiej.

Kierowcy będą mogli skorzystać z objazdu wytyczonego ulicami Żupańskiego, Niemierzyńską i Papieża Pawła VI. Zmiany zostaną wprowadzone w piątek po godz. 18:00.

Jak informuje miasto, wykonawca deklaruje zakończenie prac na tym odcinku do końca sierpnia br.

Inwestycja za 130 mln zł

Budowa nowego odcinka Trasy Średnicowej, wraz z przebudową skrzyżowania przy alei Wojska Polskiego, ma potrwać do końca listopada 2020 r. Węzeł Łękno będzie pełnił funkcję centrum przesiadkowego dla Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Powstaną przy nim również przystanki komunikacji miejskiej.

Wykonawcą prac jest polsko-hiszpańskie konsorcjum firm Rover Infraestructuras S.A. i Roverpol Sp. z o.o. Ich koszt to 128,9 mln zł, z czego 73 mln zł pochodzi z dofinansowania unijnego.