Do zdarzenia doszło w czwartek w nocy w okolicy akademików przy ul. Starzyńskiego. Wolno żyjąca kotka została zagryziona przez psa bez smyczy. Pracownicy szczecińskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami proszą o pomoc w znalezieniu świadków zdarzenia oraz właścicielki psa.

Oto treść ogłoszenia przesłanego do naszej redakcji przez TOZ Oddział w Szczecinie:

"UWAGA! SZCZECIN! POSZUKUJEMY ŚWIADKÓW ZDARZENIA - ZAGRYZIENIA KOTKI PRZEZ PSA!

Dnia 14 września 2017 r. (czwartek), około godz. 23:00 przy ul. Starzyńskiego w Szczecinie, okolice akademików, pies bez smyczy podczas spaceru zagryzł wolno żyjącego kota.

POSZUKUJEMY ŚWIADKÓW ZDARZENIA! Pracownicy akademików poinformowali nas dzisiaj, że zdarzenie na pewno widziało kilku studentów. Może ktoś z Waszych znajomych? Pomóżcie nam dotrzeć do tych osób.

POSZUKUJEMY RÓWNIEŻ WŁAŚCICIELKĘ PSA! Może ktoś kojarzy? Pies podobno duży i podobno często wyprowadzany na spacer w tamtych rejonach bez smyczy. Tyle na chwilę obecną udało się nam ustalić.

Poprosiliśmy już także o udostępnienie nagrania z monitoringu. Zwłoki kotki są zabezpieczone w schronisku. Prosimy, udostępniajcie! Pomóżcie nam ustalić te ważne dla dalszej sprawy dane, abyśmy mogli poprowadzić tę sprawę dalej. Wszelkie informacje prosimy kierować na maila: biurotozszczecin@gmail.com. Zapewniamy anonimowość”.