Obróbka drzewa, wykańczanie wyrobów stolarskich, montaż elementów z drewna. Tego wszystkiego będzie można nauczyć się podczas bezpłatnego szkolenia organizowanego przez Fundację „Fabryka Języka Szczecin” we współpracy ze Stowarzyszeniem „Synergia”. Rekrutacja trwa do końca września.

W ramach projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej można zdobyć kwalifikacje w sektorze drewno-meblarskim. Oferta skierowana jest zarówno do osób pracujących jak i bezrobotnych. Każdy będzie mógł wybrać dogodne dla siebie terminy.

- W ramach projektu uczestnicy będą mieli do wyboru szkolenie w systemie dziennym lub zaocznym – mówi Anna Sawków-Ułanek – administrator projektu.

Czego można się nauczyć?

Uczestnicy projektu mogą liczyć na indywidualne doradztwo zawodowe, bezpłatny zestaw podręczników i materiałów piśmienniczych, ubezpieczenie NNW oraz catering. Najważniejsze będą jednak zajęcia praktyczne i teoretyczne w zawodzie stolarza. 

- Będą one prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę. Szkolenie praktyczne odbywać się będzie w stolarni, w której będą odpowiednio wyposażone pomieszczenia, w tym stoły do pracy i wszelkie niezbędne narzędzia. Uczestnicy będą się uczyć m. in. klasyfikacji drewna i materiałów drzewnych, montażu elementów z drewna i materiałów drzewnych, wykańczania wyrobów stolarskich czy obróbki drzewa – tłumaczy Anna Sawków-Ułanek.

Deficytowy zawód

Kurs kończy się zewnętrznym egzaminem sprawdzającym (część teoretyczna i praktyczna) przed Komisją Izby Rzemieślniczej w Szczecinie. Potwierdzone w ten sposób kwalifikacje będzie o tyle łatwiej wykorzystać w pracy zawodowej, że zapotrzebowania na stolarzy jest całkiem spore.

- Zawód stolarza w województwie zachodniopomorskim został zaliczony do zawodów deficytowych, co oznacza, że jest to jeden z najbardziej pożądanych zawodów na rynku pracy – podkreśla Anna Sawków-Ułanek.

Są jeszcze wolne miejsca

Zapisać się i uzyskać szczegółowe informacje można w biurze projektu przy ul. Milczańskiej 30a/100 w Szczecinie, a także pod nr telefonu: 91 307 07 22 oraz adresem e-mail: biuro@synergiaszczecin.pl. Rekrutacja trwa do końca września.

Organizatorami projektu są Fundacja „Fabryka Języka Szczecin” oraz Stowarzyszenie „Synergia”. Obie organizacje wspierają aktywnie rozwój województwa zachodniopomorskiego, w tym jego mieszkańców poprzez ich aktywizacją zawodową i edukacyjną a także poprzez prowadzenie placówek oświatowych. Realizacja projektu jest możliwa dzięki jego współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.