Zaproszeni są wszyscy szczecinianie szukający pomocy prawnej, ale też osoby chcące podyskutować o prawie czy studenci przygotowujący się do egzaminu. „Pogadajmy o prawie przy kawie" to nowa inicjatywa realizowana przez Fundację Pomocy Prawnej Gryf oraz Cafe Niebko. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 16 lutego (w godz. 11-13) w kawiarni w Muzeum Techniki i Komunikacji (ul. Niemierzyńska 18A).

- Spotkania będą miały otwartą formułę. Chętnie porozmawiamy na każdy zaproponowany przez uczestników temat. O ich konkretnych problemach, ale też np. o nowelizacjach ustaw i nowych przepisach – mówi Sylwester Kasprzewski, radca prawny z Fundacji Pomocy Prawnej Gryf.

Z inicjatywy Fundacji w sobotę przez dwie godziny w Cafe Niebko na mieszkańców czekać będą radca prawny i aplikant radcowski. Porad będą udzielać „pro bono”, czyli bezpłatnie. A zapotrzebowanie na specjalistyczne usługi prawnicze tego typu jest bardzo duże. Wiele osób zastanawia się, czy prawnik rzeczywiście będzie w stanie pomóc rozwiązać ich problem. Dlatego często nie decydują się na płatną usługę prawniczą i rezygnują z dochodzenia swoich praw. Ten problem znika, gdy z prawnikiem można porozmawiać nieodpłatnie.

- Staramy się każdemu pomóc, uświadomić, czasem pozwolić dostrzec inną drogę i sposób rozwiązania problemu. Takie spotkania również nam dają sporą satysfakcję – mówi Sylwester Kasprzewski.

Spotkania „Pogadajmy o prawie przy kawie" będą odbywać się w Cafe Niebko raz w miesiącu. Prawdopodobnie będzie to zawsze trzecia sobota miesiąca. Ze szczegółami inicjatywy można zapoznać się na stronie: http://fundacjagryf.pl/ i w mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/fundacjagryf/.