Kierowców znowu czekają utrudnienia na ulicy Wyszyńskiego w Szczecinie. Już w tę środę drogowcy rozpoczną wymianę jej nawierzchni. Podobne prace w najbliższym czasie będą prowadzone również na kilku pobliskich ulicach.

 

ZDiTM apeluje do kierowców o szczególną uwagę i wyrozumiałość. W środę, 7 kwietnia, rozpocznie się frezowanie ulicy Wyszyńskiego. Nowa nawierzchnia pojawi się na odcinku od Nabrzeża Wieleckiego do ulicy Tkackiej, w obu kierunkach. Zaplanowane prace powinny zakończyć się do pod koniec kwietnia.

Z kolei dwa dni później (9 kwietnia) wystartują prace na ulicach Sołtysiej i Farnej. Nowa nawierzchnia pojawi się także na jezdni wspomagającej pl. Żołnierza na odcinku od Mariackiej do Korsarzy. W tym przypadku roboty potrwają do końca maja.

Jak informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM, ulice będą cały czas przejezdne.

– Drogowcy będą robić wszystko, żeby uciążliwość dla kierowców była jak najmniejsza. Większość prac będzie wykonywana w nocy, ale kierowcy muszą uważać na wystające urządzenia oraz regulujących je pracowników – zapowiada rzeczniczka.

W ramach prac wykonane zostanie frezowanie nawierzchni, regulacja infrastruktury podziemnej, ułożenie warstwy wiążącej, siatki szklano-węglowej, która pozwoli na dłuższe użytkowanie nawierzchni i zminimalizuje jej pęknięcia oraz warstwy ścieralnej.

W sumie nowe nakładki pojawią się w tym roku na kilkunastu ulicach. Prace wykonuje firma Strabag w ramach umowy na bieżące utrzymanie ulic.