Dwie kolejne ślizgawki czekają na szczecinian. Już od soboty będzie można korzystać z nowego lodowiska na pl. Orła Białego, a dzień później otwarte zostanie lodowisko w sercu Lasku Arkońskiego.

Urokliwe lodowisko w sercu Lasku Arkońskiego

– Szczecińska Majorka zamieni się tym razem w Krainę Lodu – zapowiada Andrzej Kus, rzecznik prasowy Zakładu Usług Komunalnych w Szczecinie.

Mowa o lodowisku, które powstaje na terenie Arkonki w miejscu skateparku. Właśnie trwa przygotowanie lodowej tafli, której grubość ma wynosić 6 centymetrów. Mrożą ją agregaty znajdujące się pod płytą skateparku, z którego chwilowo zdemontowane zostały urządzenia do akrobacji na rolkach czy deskorolkach.

– Jeszcze dzisiaj, w lesie – dookoła lodowiska – pojawią się ozdoby świąteczne. Miejsce będzie pięknie oświetlone. Przywiezione zostaną również automaty z przekąskami i ciepłymi napojami – dodaje. rzecznik.

Dla mieszkańców obiekt zostanie otwarty w niedzielę, 1 grudnia. Ślizgawka będzie czynna (z małymi wyjątkami) przez 7 dni w tygodniu w godzinach 9.00-21.00. Wyjątki dotyczą okresu świątecznego. Lodowisko będzie zamknięte w Wigilię, a w pierwszy oraz drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia będzie czynne w godzinach 12.00-20.00. 31 grudnia będzie można ślizgać się od 9.00 do 17.00, a w Nowy Rok od 12.00 do 20.00.

Ceny biletów pozostają takie same jak w poprzednich latach. Bilety normalny na 60 minut kosztuje 12 zł, a ulgowy 8 zł. Karnety na 600 minut to koszt 60 zł (ulgowy) i 100 zł (normalny). Osoby niepełnosprawne wraz z jednym opiekunem mogą korzystać z lodowiska bezpłatnie. Honorowane są również Szczecińska Karta Rodzinna oraz Szczecińska Karta Seniora. Na miejscu będzie działać wypożyczalnia, w której wypożyczymy łyżwy za 8 złotych.

Tydzień po otwarciu – w niedzielę, 8 grudnia – na lodowisku na Arkonce odbędzie się impreza dla dzieci. Gościem specjalnym będzie Bałwanek Olaf, a w programie znalazły się takie atrakcje jak wspólne tańce i konkursy z nagrodami. Wydarzenie zaplanowano w w godzinach 12.00-16.00.

Lodowisko pod Pałacem

Dzień wcześniej niż na Arkonce, odbędzie się otwarcie zadaszonego, syntetycznego lodowiska na pl. Orła Białego. Zaplanowanej na najbliższą sobotę, 30 listopada, inauguracji towarzyszyć będą m.in. atrakcje dla najmłodszych, tańce na lodzie i DJ.

– Punktualnie o godzinie 12.00 przetniemy czerwoną wstęgę, udostępniając mieszkańcom taflę o powierzchni blisko 400m2. Najmłodsi będą mogli doskonalić na niej nie tylko łyżwiarskie umiejętności czy próbować pierwszych szlifów, ale także wziąć udział w konkursach i zabawach przygotowanych przez animatorów. Wszystko przy dźwiękach znanych świątecznych i bajkowych hitów, które uczestnikom zapewni J Super Tomek. Między godziną 17.00 a 22.00 zachęcamy do tanecznej zabawy – mówi Małgorzata Miszczuk, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Lodowisko pod Pałacem będzie otwarte od poniedziałku do czwartku w godz. 10:00 - 21:00, a od piątku do niedzieli w godz. 10:00 - 22:00.

Bilety normalne na 50 minut ślizgania będą kosztowały 14 zł, a ulgowe 9 zł. Bilety rodzinny na 50 minut dla dwóch osób dorosłych i dwojga dzieci to koszt 36 zł. Na miejscu działać będzie też wypożyczalnia, w której za wypożyczenie łyżew zapłacimy 8 zł, kasku – 4 zł, szafki – 2 zł, a pomocy do nauki jazdy – 10 zł.  

Oba miejskie lodowiska będą funkcjonować do końca lutego 2020.