Już tylko godziny dzielą nas od powrotu Dni Polic i Chemika. Organizatorzy zapowiadają dużo atrakcji i muzycznych doznań. Pojawi się cyrk podwórkowy i wesołe miasteczko dla najmłodszych, a wieczorem będzie można wybrać się na koncerty cenionych polskich wykonawców.

 

W piątek organizatorzy zapraszają do wspólnego świętowania podczas Dnia Polic, a w sobotę – Dnia Chemika. Przygotowania trwały wiele tygodni, ale są już na finiszu. Na najmłodszych czekać będzie wesołe miasteczko i strefa dmuchańców. Natomiast wieczorami zabrzmią przeboje gwiazd polskiej muzyki.

Eksperymentalne dźwięki i heavy metalowe zakończenie

Dni Polic rozpoczną się o godzinie 16. Jako pierwszy na scenie wystąpi śląski zespół Chwila nieuwagi, który w swoim repertuarze ma propozycje nie tylko dla dzieci. Następnie dla publiczności wystąpi Bitamina. Zespół jest miłośnikiem niecodziennych dźwięków, eksperymentuje z hip-hopem i jazzem.

Oficjalne otwarcie imprezy zaplanowano na godz. 18:30. Organizatorzy przygotowali również specjalny występ z myślą o wszystkich tych, którzy musieli uciekać z ogarniętej wojną Ukrainy. O godz. 19:30 rozpocznie się recital Inesy Bratuschchyk „Pieśni z Ukrainy”.

Gwoździem piątkowego programu będzie koncert Ani Dąbrowskiej. Dni Polic zakończą się mocnym akcentem i heavy metalowym brzmieniem. O godz. 22 na scenie wystąpi Nocny Kochanek.

Spróbuj swoich sił w cyrkowych wyzwaniach

Dni Polic to nie tylko koncerty, ale także szereg wydarzeń skierowanych do rodzin z dziećmi. Od 16:00 do 20:00 powołany do życia zostanie Cyrk Podwórkowy – nauka przez zabawę! To warsztaty w kreatywnej atmosferze, podczas których chętnie podejmą się pracy z rekwizytami cyrkowymi oraz poznają różne gry podwórkowe.

Interesująco zapowiada się również inicjatywa „Dotknij z nami przyrodę – TOEE zaprasza”. Stanowisko Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej będzie pełne zabaw edukacyjnych i łamigłówek poszerzających dziecięce horyzonty o tajniki przyrody chemii i fizyki.

Świętowanie z reprezentantami Polski

Szereg atrakcji przygotowano również w sobotę, która to będzie Dniem Chemika. Będą animacje dla dzieci, pokaz kulinarny z degustacją, występ szczecińskiej Pleciugi. Na wydarzeniu pojawią się także sportowcy wspierani przez Grupę Azoty – 10-krotne mistrzynie Polski w siatkówce oraz reprezentanci w skokach narciarskich – Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek.

Rockowego brzmienia Dniom Chemika nada zespół z Dolnego Śląska Marcus Arent oraz zwycięzca the Voice of Poland – Damian Ukeje. Ze swoimi przebojami pojawi się także Margaret.

Sobotnie świętowanie zwieńczy występ grupy KOMODO. To polska formacja producentów muzycznych i DJ-ów występująca z brytyjskim wokalistą Thomasem Sykesem.