Pikieta rozpoczęła się o godzinie 14:00 na placu Solidarności w Szczecinie. Podobne wydarzenia ruch antycovidowy organizował dzisiaj w całej Polsce. Według uczestników protestu w naszym kraju coraz częściej stosuje się segregacje sanitarną, m.in. w miejscach pracy. Nie zabrakło ostrych haseł i porównań.

 

„STOP biodyktaturze”, „Zatrzymać plandemię”, „Szczepić się nie chcemy” i liczne porównania do czasów wojennych. Spokojnie, ale z dużą ilością kontrowersyjnych treści. Tak minął sobotni protest organizacji antycovidowych i antyszczepionkowych w Szczecinie.

– Zostaliśmy wepchnięci do kolejnej niewoli. Kiedyś sięgano po naszą wolność, majętność, a teraz system sięga po nasze ciała – mówił jeden z manifestujących. – COVID to skrót od cyfrowego paszportu sanitarnego. Zbrodniarze nam to wszystko zorganizowali – mówił dalej.

– Ja jestem wolną kobietą i nikt mnie nie zmusi do bycia królikiem eksperymentalnym. Ile osób umarło z powodu koronawirusa? Wszystkim to się teraz wpisuje w akty zgonu – dodała inna z uczestniczek manifestacji.

Organizatorzy zapowiadali kolejne manifestacje.