Zaledwie kilkanaście minut trwało posiedzenie sądu w sprawie ewentualnego cofnięcia pozwolenia na spożywanie napojów alkoholowych na bulwarach. Chciała tego prokuratura, według której uchwała radnych w niewystarczająco precyzyjny sposób określa miejsce gdzie można, a gdzie nie można spożywać alkoholu. Sąd oddalił ten wniosek: - Mogę Państwu powiedzieć tylko, że prokuratura zwróci się o uzasadnienie wyroku, a potem podejmie decyzję o ewentualnym odwołaniu – mówił po ogłoszeniu wyroku prokurator Wiesław Drabik.

Sąd oddala wniosek prokuratury, miasto cieszy się z decyzji

Decyzja sądu ucieszyła obecnego na sali sądowej Dyrektora Biura Rady Miasta Rafała Miszczuka oraz mec. Hannę Durkę, która prowadziła sprawę. - Jesteśmy zadowoleni, bo to oznacza, że uchwała została podjęta w sposób prawidłowy. Dyskusja na ten temat odbyła się na dwóch sesjach rady miasta, była to uchwała oczekiwana, ale z drugiej strony bardzo przedyskutowana i przemyślana przez radnych – mówiła mec. Durka.

Decyzja sądu oznacza utrzymanie stanu obecnego – na wyznaczonym odcinku bulwarów od Mostu Długiego do (prawie) Trasy Zamkowej można pić niskoprocentowe napoje alkoholowe.

Kozieł: alkohol powinien być też dozwolony na Jasnych Błoniach i na Deptaku Bogusława

Przed posiedzeniem sądu pikietę zorganizowała Partia Korwin, która domagała się utrzymania stanu obecnego i dalszego pozwolenia na spożywanie alkoholu na bulwarach.

- Odrzucenie wniosku prokuratora to świetna wiadomość dla wszystkich, którzy lubią spędzać czas na bulwarach. Zakazami i tak niczego by nie wskórano. Ludzie, którzy tam się bawią nadal by to robili, tak jak przed wprowadzeniem pozwolenia – mówi Jakub Kozieł. - Bulwary to też świetny przykład na to, że w mieście powinno być więcej stref, gdzie alkohol mógłby być spożywany legalnie. Np. Jasne Błonia, Wały Chrobrego czy Deptak Bogusława. Idealnym rozwiązaniem byłoby całkowite zniesienie zakazu w całym mieście, ale na ten moment jest to niestety niemożliwe – dodaje.

Ewentualna decyzja o odwołaniu od decyzji sądu ma zapaść w ciągu najbliższych tygodni. Wyrok jest nieprawomocny.