Pekao Szczecin Open to nie tylko sportowa rywalizacja na korcie. Organizatorzy wydarzenia zapraszają również na kulturalną dawkę emocji w ramach imprezy towarzyszącej pn. Tennis Music & Art Festival.

 

Dziś w naszym mieście rozpoczęła się 28. edycja ATP Challenger Pekao Szczecin Open – turnieju należącego do prestiżowego cyklu LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski.

– Tegoroczna lista wygląda naprawdę imponująco i cieszę się, że ponownie będziemy mieli okazję oglądać w Szczecinie tak wielu zawodników z pierwszej setki rankingu ATP – mówi Krzysztof Bobala, dyrektor turnieju. – Kciuki będziemy oczywiście trzymać przede wszystkim za Polaków, ale sam jestem ciekaw, jak w tym roku zaprezentują się Hiszpanie. Jedno jest pewne: sportowych emocji nie zabraknie.

Oprócz sportowej walki na kortach, na widzów czekają również kulturalne atrakcje – koncerty, na które wstęp jest wolny, a więc każdy – nawet ci, których tenisowe zmagania nie pociągają – może skorzystać z muzycznej oferty.

Przez sześć dni wykonawcy umilą wrześniowe wieczory odwiedzającym korty przy al. Wojska Polskiego 127. Koncerty będą rozpoczynać się około godziny 21:00. Wstęp wolny.

Zagrają:

Poniedziałek, 13.09.2021 r.

GREE – właściwie Gosia Romanowska – 23-letnia artystka swoją muzyczną drogę zaczęła od publikowania coverów na swoim Instagramie i kanale YouTube. Po jakimś czasie poznała producenta Jakuba Wojciechowskiego (OBWN), z którym obecnie współpracuje. Niedawno do zespołu dołączył wybitny gitarzysta – Jakub Laszuk, z którym po raz pierwszy zagrają właśnie na kortach.

Wtorek, 14.09.2021 r.

RETRO GITARY – szczeciński zespół wykonujący utwory legendarnych gwiazd polskiej sceny muzycznej: Czerwonych Gitar, Krzysztofa Klenczona czy Seweryna Krajewskiego. W repertuarze grupy znajdują się utwory z lat 60', 70' oraz kompozycje Seweryna Krajewskiego z repertuaru autora. Nowe aranżacje starych przebojów, zachowane w stylistyce „retro” i głos wokalisty spowodują, że słuchacze zostaną przeniesieni w dawne lata.

Środa, 15.09.2021 r.

LOS CAFE – zespół wykonujący muzykę Tango Nuevo – gatunek stworzony przez argentyńskiego mistrza Astora Piazzollę. Jest połączeniem tanga argentyńskiego, jazzu, muzyki poważnej i żydowskiej. LOS CAFE wyróżniają unikalne muzyczne pomysły, pasja i doskonałe wyczucie stylu, które pozwala przenosić się słuchaczom na uliczki gorącego Buenos Aires, podbijają serca słuchaczy swoim nowym spojrzeniem na tango, łączącym tradycję i nowoczesność.

Czwartek, 16.09.2021 r.

ROBERT CICHY – gitarzysta, wokalista, kompozytor i producent, który za swój pierwszy album „SMACK” (2019) został laureatem najważniejszej polskiej nagrody fonograficznej – Fryderyk – w kategorii „najlepszy album roku country/blues”. Jako gitarzysta czołowych polskich artystów koncertował na największych festiwalach w Polsce, a także za granicą, m.in. w Japonii, Anglii, we Włoszech czy na Mauritiusie.

Piątek, 17.09.2021 r.

TRAGARZE to grupa przyjaciół – Przemysław, Pelo, Chillu, DJ Twister, Bartosz Jurgiel, Marcin Panasiuk, Wojciech Grzyl i Sandra Jakubowiak. Wspólnie grają muzykę na pograniczu hip-hopu, funky i reggae. W 2017 roku wydali swój debiutancki album, promowany przez utwór „Paranoje”. Na płycie znalazły się refleksyjne teksty, wzbogacone o cytaty z kultowych filmów i seriali z lat 70. oraz 80.

Sobota, 18.09.2021 r.

TWO TIMER – zespół gra elektrycznego bluesa, czerpiąc z korzennych wzorców gatunku, z zachowaniem tradycyjnego brzmienia, utrzymanego w stylu lat 60. i 70, koncertował w klubach w Polsce i w Niemczech oraz na festiwalach. W styczniu 2015 roku zespół został reprezentantem Polski na International Blues Challenge w Memphis.