Rozpoczyna się kolejna przebudowa w Szczecinie. Tym razem modernizowane będą ulica Bogusława X i fragment ul. Małkowskiego. Firma Eurovia przejęła dziś plac budowy. Pierwszych zmian w organizacji ruchu należy spodziewać się od piątku, 29 września.

Inwestycja obejmie ulicę Bogusława X na odcinku od pl. Zgody do ul. Krzywoustego oraz odcinek ulicy Małkowskiego od ul. Bogusława X do Kina Kosmos.Podobnie jak w przypadku remontowanego właśnie odcinka ul. Jagiellońskiej, jezdnie zostaną przebudowane i wyłożone kostką granitową. Z kolei chodniki mają być „uwolnione” od aut. Po przebudowie ul. Bogusława X pozostanie dwukierunkowa, utworzone zostaną równoległe miejsca parkingowe. Pojawią się też elementy małej architektury i drzewa.

Jak informuje Szymon Wasilewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego, prace potrwają cztery miesiące, a planowany czas ich zakończenia to 25 stycznia 2018. Wykonawca, firma Eurovia Polska S.A., przejął dziś plac budowy.

- W najbliższy piątek, 29 września, po godz. 18:00 wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Wówczas wyłączony z ruchu zostanie odcinek ul. Bogusława X od pl. Zgody do Małkowskiego. Skrzyżowanie ul. Bogusława z ul. Małkowkiego dla aut jadących od ul. Krzywoustego w kierunku ul. Królowej Jadwigi będzie przejezdne - mówi Wasilewski.

Przebudowa ul. Bogusława X i fragmentu Małkowskiego jest pierwszym etapem zadania zaplanowanego na najbliższe lata „Kompleksowa modernizacja chodników, miejsc parkingowych i nawierzchni dróg w kwartale ulic: Królowej Jadwigi, Małkowskiego, Bogusława, Bohaterów Getta Warszawskiego, Ściegiennego”. W przyszłym roku prace powinny rozpocząć się na pozostałej części ulicy Małkowskiego (od Bogusława X do al. Piastów) oraz Królowej Jadwigi od skrzyżowania z ulicą Małkowskiego do ulicy Krzywoustego.