113 projektów do wyboru i dwa tygodnie na oddanie głosów. Dziś rano ruszyło głosowanie do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2021. Głosować można do 21 grudnia do godz. 09:00.

 

Na tegorocznej liście do głosowania znalazło się łącznie 113 projektów (w sumie mieszkańcy zgłosili 202 pomysły, ale 18 zostało wycofanych przez samych autorów, a 71 odrzucił przez zespół opiniujący). Głosować można na 27 projektów ogólnomiejskich i 86 lokalnych.

To nieco mniej niż w ubiegłym roku, kiedy mieszkańcy mogli wybierać spośród 122 pomysłów. Za to więcej przeznaczonych jest środków na ich realizację. W tym roku do wydania jest 14,6 mln zł – prawie 2 mln zł więcej niż rok wcześniej.

Głosować mogą wszyscy mieszkańcy Szczecina, ale tylko raz!

Głosowanie do SBO 2021 wystartowało 7 grudnia o godz. 09:00 i potrwa do 21 grudnia br., również do godz. 09:00. Odbywa się ono za pośrednictwem strony www.sbo.szczecin.eu lub poprzez wypełnienie formularza papierowego dostępnego w urzędzie miasta lub jego filii na Prawobrzeżu. Wypełnioną kartę do głosowania można złożyć w Urzędzie Miasta Szczecin przy pl. Armii Krajowej 1, filii urzędu przy ul. Rydla 39/40 lub wysłać do urzędu pocztą.

– Głosować mogą wszyscy mieszkańcy naszego miasta, bez względu na wiek i miejsce zameldowania. Również w tym roku osoby niezameldowane, ale mieszkające w naszym mieście będą mogły oddać swój głos zarówno przez internet, jak i tradycyjnie w formie papierowej – zaznacza Sylwia Cyza-Słomska z Urzędu Miasta w Szczecinie i dodaje: – Zagłosować można tylko jeden raz! W przypadku dwukrotnego zagłosowania: oddania głosów na te same projekty za pośrednictwem papierowej karty oraz drogą elektroniczną, głos oddany za pośrednictwem papierowej karty zostanie wycofany.

Każdy ma 5 głosów

Każdy głosujący może wykorzystać 5 głosów: 2 na projekty ogólnomiejskie i 3 na projekty lokalne. Na jeden projekt (zarówno ogólnomiejski, jak i lokalny) można oddać maksymalnie dwa głosy. Żeby głosowanie było ważne, trzeba oddać co najmniej 1 głos.

Głosowanie na projekty nie jest poddane rejonizacji – można głosować na wybrane projekty z dowolnej lokalizacji.

Głosowanie trwa do 21 grudnia br. Na listę projektów do realizacji trafią te, które w danym obszarze – ogólnomiejskim i lokalnym – uzyskają największą liczbę głosów.

Więcej informacji o Szczecińskim Budżecie Obywatelskim znaleźć można na stronie www.sbo.szczecin.eu.

SBO 2021 to ósma już edycja partycypacyjnego budżetu miejskiego w Szczecinie.